Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Všetci treťoligisti stopercentní, blysla sa Snina

Topoľany prvýkrát na jar bodovali, Sobrance s mimoriadne cenným víťazstvom. Bednárov hetrik zabezpečil nováčikovi hladký triumf.

ZEMPLÍN. V stredajšom dohrávanom 17. kole tretej futbalovej ligy sa všetci traja naši zástupcovia predstavili doma a potešiteľné je, že každý z nich na vlastnom ihrisku stopercentne zabodoval - dokonca víťazstvami s čistým kontom. Snina zdolala impozantným spôsobom druhé Giraltovce 5:0, Sobrance porazili tabuľkového suseda zo Sabinova 2:0 a rovnakým rozdielom Topoľany pokorili Vysoké Tatry.

Sninský uragán

Šláger treťoligovej dohrávky sa konal pod Sninským kameňom, kde domáci privítali suseda v tabuľke z druhého miesta. Giraltovce zdobila vizitka 100-percentnej jarnej úspešnosti, po polhodine hry však boli hostia zrelí na uterák. Štyrikrát inkasovali, pričom svoj strelecký deň podčiarkol Bednár v 65. min. hetrikom. „V šatni sme si povedali, že na súpera musíme vybehnúť, napádať ho, nedať mu dýchať. Zámer nám dokonale vyšiel,“ vrátil sa k zápasu 23-ročný útočník, ktorý začal cestu za hetrikom už v prvej minúte. Vo 4. minúte sa presadil Aľušík, po štvrťhodine M. Lukáč a v 33. minúte ukončil prvopolčasový sninský uragán opäť Bednár. „Súper bol úplne na kolenách. Vyhrali sme vysoko, konečne sme sa presadili aj v koncovke. Aspoň trochu som si spravil náladu po víkende, lebo vo Veľkom Šariši som zahodil dve tutovky, a preto sme získali iba bod,“ dodal Lukáš Bednár, v tejto sezóne autor už trinástich gólov, vďaka čomu je spolu s Bardejovčanmi Bučkom a Pisárikom na čele treťoligových kanonierov.

Zaujímavé víťazstvá

V tabuľke posledné Sobrance hostili predposledný Sabinov, na ktorý strácali štyri body. V prípade prehry by to MFK so záchranou mohlo pravdepodobne zabaliť... Lenže Sobrance vyhrali, o víťazstve rozhodli už do prestávky gólmi útočníkov Škirdu a Chýrika, čím si uchovali nádej v boji o udržanie sa v súťaži. S nelichotivou vizitkou troch jarných prehier a nulou na streleckom konte nastúpili na súboj s Vysokými Tatrami futbalisti Topolian. Prvý gól domácich v súťažnej odvete zaznamenal stopér Vladimír Chovan. Keď pridal dvanásť minút pred koncom druhý presný zásah útočník Kandala, bolo jasné, že Topoľany zabodujú po prvýkrát v jarnej časti naplno.