HUMENNÉ. Volejbalisti VK Chemes Humenné ukončili kalendárny rok dvojzápasom Stredoeurópskej ligy na palubovkách favoritov. V sobotu podľahli rakúskemu Aich/Dobu 0:3, rovnaký výsledok v neprospech chemesákov sa zrodil hneď na druhý deň v slovinskom Blede.
Rakúska odplata
Jedno z doterajších šiestich víťazstiev MEL-ky si chemesáci pripísali aj doma proti Aich/〜Dobu (3:2). Súper to znášal „ťažko“, sklamanie bolo na jeho strane veľké. Prišla odveta a v nej rakúska odplata. „Aich/Dob hral doma diametrálne ináč ako u nás. Ako neskôr podotkol aj ich tréner Palgut, bol to z ich strany najlepší výkon v MEL-ke tejto sezóny, ktorého základy stáli na enormnej snahe oplatiť nám prehru. V prvom sete vychádzalo súperovi doslova všetko, na čo siahol, v ďalšom priebehu sme sa trochu „otrepali“, no proti rozbehnutému súperovi to bolo veľmi ťažké. Zápas sa lámal na servise a prihrávke. Aich/Dob podával na hranici rizika, aj keď často podanie kazil, čo prešlo, bolo pre nás veľmi náročné na prihrávke. Domáci vyhrali zaslúžene, najviac nás prekonali práve v spomínaných činnostiach,“ zhodnotil R. Vlkolinský prehru 0:3 (-14,-19,-19).
Zlomový Petkovič
ACH Volley Bled (účastník Ligy majstrov) nepustil chemesákom ani set (20,19,18), no v tomto prípade už humenský kouč nehodnotil iba negatíva. „Aj keď body jasne hovoria pre Bled, bol to z našej strany dobrý zápas. Domáci, až na zmenu libera, hrali celý zápas v základnej zostave, striedali iba takticky, snažili sa nás neustále tlačiť. My sme sa však držali v závese, dlho sme v setoch prehrávali o dva - tri body, ba boli aj pasáže, keď sme o bod viedli my. Zlepšili sme prihrávku i servis, favorita však v správnej chvíli vždy potiahol nahrávač Petkovič, ktorý aj z ťažkých lôpt nahrával presne a hlavne rýchlo. Keďže sme museli strážiť silný stred Bledu, kvality Petkoviča sa pri nahrávkach na obe strany vtedy ukázali v celej kráse. Možno povedať, že v zlomových chvíľach nás porazil práve on, aj keď opakujem, favoritovi sme boli dobrým súperom,“ dodal R. Vlkolinský.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín