Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Dukla v Detve zabrala v pravej chvíli

O víťazstvo po samostatných nájazdoch sa pričinil nielen skvelý brankár Babkovič, ale aj dvojica nových hráčov zo Spišskej Novej Vsi.

Skvelý výkon. Peter Babkovič čelil v Detve 50 strelám, z ktorých inkasoval jediný gól.Skvelý výkon. Peter Babkovič čelil v Detve 50 strelám, z ktorých inkasoval jediný gól. (Zdroj: balu)

MICHALOVCE. Zabrali v pravej chvíli. Hokejisti michalovskej Dukly dostali pred utorňajším zápasom Detve varovanie od vedenia klubu, ktorému sa nepozdávali výkony a výsledky mužstva na ich ihriskách súperov. Pod Poľanou Dukla vyhrala 2:1 po trestných strieľaniach a v tabuľke poskočila na deviate miesto. V riadnom hracom čase bol strelecky úspešný obranca Bodnár, rozhodujúci nájazd premenil Segľa.

Opäť vynikajúci Babkovič

Základným kameňom výkonu Zemplínčanov bol ich brankár Peter Babkovič, ktorý čelil až 50 (!) strelám, v samostatných nájazdoch chytil všetky tri domáce pokusy, a navyše jedno trestné strieľanie zneškodnil aj počas riadneho hracieho času. "Peter podal vynikajúci výkon. Prostredie mu bolo známe, keďže hokejovo vyrastal okrem Topoľčian aj v neďalekom Zvolene, súpera mal dokonale prečítaného. V drese Detvy dokonca nastúpil v treťom útoku aj jeho brat Michal. Nečakal som, že sa po dlhom hernom výpadku vráti v takejto forme. Keď bude o dva týždne k dispozícii aj zranený Marton, určite budeme mať jednu z najlepších dvojíc v súťaži," povedal tréner Dušan Kapusta o svojej brankárskej jednotke, ktorá je podľa úspešnosti zásahov s 95,73 percentami na prvom mieste v celej súťaži (s výnimkou brankárov, ktorí odchytali maximálne jeden zápas).

Spišiaci boli ťahúňmi

Dukla nastúpila v Detve pod tlakom. Ak chcela umlčať kritiku, musela vyhrať. "Hráči sa musia zmieriť s tým, že musia podávať stopercentné výkony v každom zápase. Toto víťazstvo nám pomohlo aj psychicky, a tak sa nazdávam, že naše výkony budú mať stúpajúcu tendenciu," konštatoval kormidelník Dukly, ktorý mal v utorok k dispozícii aj dve posily z extraligovej Spišskej Novej Vsi. Útočník Matúš Leskovjanský i obranca Martin Borovský patrili medzi ťahúňov. Je predpoklad, že by mali za nás hrávať častejšie, nielen vtedy, keď je v extralige prestávka."

Doma v nedeľu

Dukla sa zajtra predstaví opäť vonku, v dohrávke 6. kola vykorčuľuje na ľad Kežmarku. Doma sa predstaví v nedeľu, o 17.00 hod. hostí Trnavu.