Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel
ZASE DOMA NEVYHRALI

Michalovciam to nevyšlo ani do tretice

Prvoligoví futbalisti MFK Zemplín ratovali v zápase s Lučencom bod v nadstavenom čase, čo podľa trénera domácich viacerých fanúšikov extra nepotešilo.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce mali v sobotu tretí pokus zaknihovať na svojom novom štadióne prvé víťazstvo. Nestalo sa, ba domáci môžu byť radi, že majú aspoň bod za remízu 1:1. "Neviem, či je pre nás nový štadión zakliaty, ale aj dnes sme mali podľa vývoja hry k víťazstvu bližšie, no napokon môžeme byť šťastní, že máme vôbec bod," trefne komentoval situáciu tréner MFK Zemplín Vladimír Rusnák ml.

Spravodlivosť sa ukázala

Musím uznať, že výkon MFK Zemplín bol zvlášť v prvom polčase veľmi dobrý. Chýbajúcou čerešničkou na šľahačke bolo to najpodstatnejšie - góly. "Okrem koncovky nemám v prvom polčase veľmi čo vyčítať. Hrali sme aktívne, súpera sme poriadne nepustili k lopte, ale čo z toho, keď sme gól do prestávky nedali. V druhom polčase prišiel súper prvý raz poriadne k bráne a hneď sa aj ujal vedenia... Verím, že keby sme sa v prvom polčase strelecky presadili, výsledok by sme kontrolovali a uhrali víťazstvo. Hostia však ožili, po brejkoch do našej otvorenej obrany mohli dokonca pridať ďalšie góly. Ale napokon sa ukázala spravodlivosť a gól Viskupa zariadil aspoň remízu," povedal tréner Michaloviec Vladimír Rusnák ml.

Potrebujú útočníka!

Jedno je isté - MFK Zemplín chýba klasický útočník. Nech sa nikto neurazí, ale takým je v súčasnom kádri iba 17-ročný Kunca. Hoci hral v sobotu dobre, chýbajú mu skúsenosti. "Súhlasím, veď Ľubarskij a Gašpar sú rodení stredopoliari, Sninský odjakživa hrával v defenzíve. Prijal by som posilnenie do ofenzívy, ale to nie je moja parketa," priznal tréner Zemplínčanov a na záver dodal ešte jednu zaujímavú myšlienku. "Mrzí ma, že keď sme vyrovnali v nadstavenom čase, viacerí naši 'priaznivci' boli z toho akoby nešťastní. Toto mužstvo potrebuje občas aj povzbudiť, nielen sústavne kritizovať," dodal.

Michalovce - Lučenec 1:1 (0:0)

MICHALOVCE. MFK Zemplín vstupoval do stretnutia s vedomím, že po sérii piatich duelov bez prehry už jednoducho musí vyhrať. A celý prvý polčas tomu aj nasvedčoval. Zvlášť sa darilo pravému krídelníkovi Ruskovskému, ten od začiatku pripravoval gólové možnosti svojim spoluhráčom, ale tí strieľali slepými. Do brány sa pýtali najmä volej M. Pyrku v 14. minúte a potom v 22. minúte po ďalšej asistencii Ruskovského aj strela Ľubarského. Aj on však mieril nad. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 50. minúte, keď po centri P. Ďuricu najvyššie vyskočil Balaško a hlavou otvoril skóre. Michalovce vyvinuli snahu vyrovnať, ale hlavne v koncovke sa trápili. A keď už aj v 71. minúte Sninský dostal loptu do siete, proti boli rozhodcovia, ktorí videli postavenie mimo hry. Štvrťhodinu pred koncom mohol po protiútoku rozhodnúť Gonos, ale jeho krížna strela tesne minula bránu MFK Zemplín. V 80. minúte videl červenú kartu Lučenčan Šlavka a presilovka domácich mohla skončiť gólom v 86. minúte, to by však nemohol Ľubarskij nechať najprv vyniknúť brankára Michalíka a potom z voleja páliť nad. V 90. minúte mohol hosťujúci Gonos opäť rozhodnúť, ale brankár Pillár zoči-voči obstál. Keď sa už sekundy poslednej druhej minúty nadstaveného času blížili ku koncu, odhodlal sa k strele striedajúci Viskup a jeho parádna strela skončila v sieti - 1:1.

GÓLY: 90.+ Viskup - 50. Balaško. ŽK: Ruskovský, Vajda, Sninský - L. Hricov, Boháčik, Golian, Gonos. ČK: 80. Šlavka (Lučenec). ROZHODCA: Horváth - 895 divákov. MFK ZEMPLÍN: Pillár - Uhľár, Vajda, Labun, Devečka - Ruskovský (79. E. Seman), Tirer, Šitov, M. Pyrka (63. Sninský) - Ľubarskij, Kunca (78. Viskup). FK LAFC: Michalík - Gonos, Golian, Balaško, Dujakovič - Hlavatovič, P. Ďurica, Boháčik, Hoferica - L. Hricov (68. Lavrík, 90. Hloušek), M. Guldan (76. Šlavka).