Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián
DOMÁCI ZA 4:47 3 GÓLY, HOSTIA ZA 4:14 4 GÓLY

V prvoligovej generálke víťazstvo Michaloviec

Obaja sa v nedeľu o 17.00 hod. predstavia doma, Dukla hostí Dolný Kubín, Trebišov privíta Trnavu.

Gólový moment. Útočník Michaloviec R. Franc takto prekonal z trestného strieľania brankára Stieranku.Gólový moment. Útočník Michaloviec R. Franc takto prekonal z trestného strieľania brankára Stieranku.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

TREBIŠOV. V utorok bola na programe zemplínska prvoligová generálka, v ktorej si zmerali sily Trebišov a Michalovce. Z víťazstva 5:4 (0:0, 1:1, 3:4) sa tešila Dukla, úspešnými strelcami boli na domácej strane: 26. Findura, 54. Dancsák, 57. Leitner, 59. Gajdoš, na strane hostí: 24. Regenda, 45. Franc (trestné strieľanie), 47. Mach, 49. Franc, 49. Miľovčík. Oba tímy absolvujú majstrovskú premiéru v nedeľu na domácom ľade o 17.00 hod. - Michalovce hostia Dolný Kubín, Trebišov privíta Trnavu.

Mohutný finiš nestačil

Trebišov prehral v príprave druhé domáce stretnutie s Michalovcami v rade, no sympatickým výkonom sa pričinil o zaujímavý hokej. "V generálke sme chceli zvíťaziť, aby bola v tíme pred nedeľou pohoda. Hoci sme boli aktívnejší a výrazne sme súpera v počte striel prevýšili, zavážila efektivita," poukázal na príčinu prehry tréner domácich B. Kohutiar, ktorého zverenci ešte šesť minút pred záverom tretej tretiny prehrávali jasne 1:5, no potom za 4 minúty a 47 sekúnd dokázali znížiť na 4:5. "A to sme ešte v samom závere počas našej power-play nastrelili žrď. My sme mali šance, góly však dával súper," dodal.

Takmer prešustrovali jasné víťazstvo

Michalovce vyhrali ôsmy z jedenástich prípravných zápasov a v Trebišove sa v drese Dukly objavil útočník Milan Mach z Liptovského Mikuláša, ktorý strelil gól a vybojoval trestné strieľanie. "Zaujal nás a zrejme mu dáme väčší priestor ukázať sa. Samotný zápas splnil naše očakávania, akurát ma mrzí naše mentálne zlyhanie. Jednak zbytočnou šarvátkou v druhej tretine a vypustený záver tretej," konštatoval tréner Dukly Dušan Kapusta, ktorého zverenci rozhodli o víťazstve v úseku medzi časom 44:14 a 48:28, keď štyrmi gólmi v rade ušli z 1:1 na 1:5. "To je v poriadku, len potom nesmieme súperovi dovoliť vrátiť sa do zápasu. V majstrovskej súťaži by sa nám to mohlo vypomstiť," dodal D. Kapusta.