Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Nepríjemná jednogólová prehra Petroviec n/L.

Piatoligoví futbalisti Petroviec n/L. utrpeli prvú domácu prehru s Dvoriankami (0:1). Gól inkasovali už v I. polčase.

Prvýkrát doma prehrali. Futbalisti Petroviec n/L podľahli Dvoriankam 0:1.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

PETROVCE n/L. Pred začiatkom tejto sezóny si nováčik z Petroviec n/L. dal logický cieľ - vybojovanie záchrany v súťaži. Základom k splneniu tohto cieľa sú domáce výhry. V tomto smere Petrovčania zatiaľ príliš jasať nemôžu. V troch domácich vystúpeniach si na konto pripísali len štyri body. Pritom okúsili už každú podobu futbalových výsledkov. Po remíze so Stredou n/B. (1:1) nasledovalo nečakane presvedčivé víťazstvo v zápase proti Sečovciam (3:0). Do tretice prišla trpká domáca prehra s Dvoriankami (0:1). Vonku Petrovce n/L. vyšli dvakrát naprázdno. Preto sú zatiaľ tam, kde to predpovedala väčšina futbalovej verejnosti - v horšej časti tabuľky.

Zlá koncovka

Pri hodnotení zbabraného domáceho zápasu proti Dvoriankam si Michal Polák, člen výboru futbalového klubu z Petroviec n/L., nedával servítku pred ústa. "Futbal je predovšetkým o premieňaní šancí. My sme v prvej polovici úvodného dejstva spálili tri-štyri dobré gólové príležitosti. Ak by sme z nich dali čo i len jeden gól, stretnutie by malo iný priebeh. Dvorianky nás za slabú koncovku potrestali gólom v 35. minúte," konštatoval pre Korzár. V tomto smere išlo o protiklad so súbojom proti Sečovciam, v ktorom boli Petrovčania veľmi efektívni. M. Polák zároveň zdôraznil, že v koncovke tím pociťoval slabšiu hernú formu Halkaia, ktorý pre zdravotné problémy nastúpil so sebazaprením. Keďže ešte nie je celkom fit, v polčasovej prestávke sa nechal vystriedať. "Tým pádom sme boli v útoku už úplne jaloví," dodal tento dlhoročný funkcionár ObFZ Michalovce.