HUMENSKÁ SAMBA

Brazílčan Almeida Santos "rozplakal" Spišiakov

Nastúpil v humenských farbách po prvýkrát, hneď skóroval a zabezpečil tri body.

Daniel Almeida Santos. Mladá brazílska posila v humenských farbách.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

HUMENNÉ. Na druholigových trávnikoch sa udialo počas víkendu viacero zaujímavých výsledkov. Popri streleckých hodoch Vranova, prehre Moldavy určite upútalo aj víťazstvo 1. HFC Humenné na Spiši 1:0.

"Nadstavili" nadstavený čas

Záverečné minúty stretnutia boli dramatické aj mimo trávnika. Stav bol bezgólový, domáci sa snažili zmeniť ho, hostia udržať. Rozhodca nariadil pridať ešte dve minúty navyše, hralo sa dlhšie a gól napokon padol... "Keď sa rozsvietila 90. minúta, chceli sme takticky striedať. Avizoval som domácim funkcionárom, že potrebujem číselnú tabuľu, dotyčný pán však namiesto toho, aby ukázal dve minúty nadstavenia hracieho času a dal mi ju, odišiel do útrob štadióna. Vrátil sa po hodnej chvíli a až potom tak učinil. Hrali sa možno až štyri minúty po čase a naťahovacia "taktika" sa napokon domácim vypomstila. Santos prebral loptu na polovici ihriska, rýchlo sa prešmykol pomedzi dvoch obrancov a postupoval sám na bránu. Len som tŕpol, či rozhodca jeho brejk nepreruší záverečným hvizdom," opísal krušné minúty z lavičky Jaroslav Madeja.

Samba pri lavičke

Nestalo sa. Almeida Santos brejk "palcírkou" popri brankárovi s prehľadom zakončil. "Mal obrovskú radosť, nik ho na hracej ploche nemohol chytiť. Tešili sme sa všetci, pred striedačkou začal Drogba dokonca tancovať sambu, pridali sa aj ostatní. Kým my sme sa smiali, domáci nehybne stáli, sedeli, či až ležali na trávniku," konštatoval vedúci mužstva 1. HFC Humenné.

Daniel Almeida Santos

Pod Vihorlat prišiel tento 19-ročný brazílsky mladík z českého Ústí n/L, kde bol na skúške. Jeho materským klubom je však Santos FC, kde hrával za rezervný tím. Na tamojšom tradičnom turnaji Copa Sao Paulo bol najlepším strelcom s 9 gólmi. Vtedy si ho všimol manažér a odviezol do Európy, k našim českým susedom. Odchovanec z klubu, kde začínal aj svetoznámy Pelé, sa napokon dostal pod Vihorlat. V kádri si rýchlo privykol, jazykovú bariéru odstraňuje najmä za pomoci legionárov Berjanidzeho a Drogbu. Svoj prvý zápas v humenskom drese premenil na víťazný gól.