Sobota, 24. február, 2018 | Meniny má Matej

Vo štvrtej lige dvaja doma vyhrali, jeden remizoval

Z víťazstva sa tešili v Strážskom a Kráľovskom Chlmci, vo Veľkých Revištiach sa museli uspokojiť s bodom, Veľké Kapušany opäť prehrali po koncerte zahodených šancí.

Víťazstvo. Prvý trojbodový zisk vo štvrtej lige si Strážske pripísalo v derby proti V. Kapušanom.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

ZEMPLÍN. Počas víkendu sa až traja účastníci štvrtej futbalovej ligy Juh predstavili v domácom prostredí. Najzaujímavejším súbojom bol duel v Strážskom, kde v derby hostili Veľké Kapušany. Pred vlastným obecenstvom sa predstavil aj Kráľovský Chlmec a Veľké Revištia.

Vyhoreli v koncovke

V Strážskom sa stretli mužstvá, ktoré v doterajšom priebehu súťaže ešte nevyhrali. Domáci ešte dokonca nezískali ani bod, Veľké Kapušany mali na konte jeden za remízu v Haniske (2:2). Z premiérového trojbodového zisku sa napokon tešili domáci, ktorí vyhrali 2:1, no hostí musí opäť trápiť koncovka. Nestalo sa to prvý raz, čo Kapušany v ofenzíve vyhoreli.
„V Strážskom sme mali vyhrať aspoň 4:1, čo by bolo spravodlivé. Veď len náš útočník Doszický išiel štyrikrát sám na brankára, ale neuspel... Podobne sme obstáli predtým v Rožňave či s rezervou Moldavy,“ povedal tréner V. Kapušian Š. Voroňák.

Zdolali kvalitného súpera

Futbalisti Kráľovského Chlmca sa v nedeľu proti Buzici po druhýkrát za sebou predstavili doma a po víťazstve nad Strážskym (3:1) si pripísali aj triumf nad favoritom z Buzice (2:1).
„Bol to kvalitný zápas. Hoci bol súper kombinačne lepší, viac šancí sme mali my. Do vedenia sme sa dostali gólom navrátilca Tomáša Illésa, hostia vyrovnali nádherným volejom Tobáka, no posledné slovo mal v 82. minúte náš Kročko, ktorý exportnou strelou z priameho kopu zariadil naše víťazstvo. To sme síce vydreli, ale z troch bodov sa tešíme zaslúžene,“ poznamenal tréner Kráľovského Chlmca Š. Brezo.

Bod ratovali v závere

Veľké Revištia v predošlom kole prišli o remízu v Buzici až v 95. minúte gólom Riapoša, no a naposledy ratovali body doma pre zmenu oni. Ešte v 71. minúte prehrávali s Turňou nad Bodvou 0:2, ale kontaktný gól Gutiča zavelil do mohutnej ofenzívy, ktorá slávila úspech v 89. minúte, keď kanonier M. Lakatoš z priameho kopu aj s prispením múra vyrovnal na konečných 2:2.

Zjazdovky či bežky. Podmienky na východe sú výborné

Víkend a prázdniny by mali priať fanúšikom lyžovania.

Súťaž

Máme pre vás poklad na zaujímavom mieste

Súťažte s Korzárom o zlatú tehličku a ďalšie skvelé ceny.

ŠPORT

Kuzminová: Nie je to len o medailách, chcem prinášať ľuďom radosť

Olympijská víťazka priletela domov len na pár dní. Po krátkom oddychu, ju čaká tréning. Musím sa dostať opäť do formy, vraví.