Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

Na humenskej palubovke Európska liga mužov

Dnes (o 20.00 hod.) a zajtra (o 19.00 hod.) odohrá slovenská mužská reprezentácia ďalšie dva zápasy v Európskej lige, kde z predchádzajúcej sezóny obhajuje prvenstvo. Prechodným domovom zverencov trénera Emanuele Zaniniho je Humenné.

Milan Hriňák, smečiar chemesákov je opäť doma.Milan Hriňák, smečiar chemesákov je opäť doma. (Zdroj: Balu)

HUMENNÉ. Pre volejbalového fanúšika pod Vihorlatom teda sviatok ako hrom.

Nakročiť do finále

Slováci odohrali v bieloruskom Mogileve dvojzápas s vyrovnanou bilanciou 1 - 1. Ak by sa im podarilo na humenskej palubovke dvakrát uspieť, mali by výrazne nakročené do finálového turnaja, ktorý sa bude konať v Portugalsku. "Bielorusi majú mladší káder, v domácom dvojzápase im kvôli zraneniu chýbala najväčšia hviezda, smečiar Akrem, po prvozápasovej dráme sme už odvetu zvládli a získali dôležité víťazstvo. Chceme teraz dvakrát uspieť, čím by sme si takmer isto zabezpečili účasť vo finále. Uvidíme, akú taktiku určia tréneri, či to bude skákaná "plachta" na podaní, ktorá na súpera platila. Kvalitou určite máme na to, aby sme uspeli dnes i zajtra," konštatoval Milan Hriňák.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Menší" priestor

Pre smečiara chemesákov nie je prostredie humenskej športovej haly neznáme, čo však pre ďalších reprezentantov? "Tí, ktorí našu halu ešte nevideli, milo ich prekvapila, tí, ktorí už u nás hrali, boli trochu zaskočení zmenšenou hracou plochou. Položená palubovka taraflex je obložená reklamami a priestor celej palubovky sa tak zmenšil. Ohlasy na halu sú však celkovo pozitívne," podotkol 23-ročný volejbalista, ktorý je momentálne jediným humenským zástupcom v "repre" seniorov.

Najlepší na Slovensku

Humenské volejbalové publikum je na Slovensku zapísané len tými najlepšími písmenami. Podporu a skvelú športovú atmosféru očakáva na východe Slovenska aj reprezentácia. "Nielen podľa mňa, ale aj ostatných chlapcov v reprezentácii, je humenské publikum vyhlásené za najlepšie na Slovensku. Niektorí ho už zažili, iní sa naň tešia. Som presvedčený, že naši diváci nesklamú, budú výraznou pomocou, tak ako nám počas sezóny," dodal Milan Hriňák.

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 362
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 504
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 283
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 335
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 940
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 487
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 085
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu