MICHALOVCE. Tento týždeň priniesol v kádri Iuventy prievan, po ktorom je jasné, že káder michalovských hádzanárok opúšťajú legionárky, Srbka S. Vlaškaličová, Maďarka G. Drávaiová, Ukrajinka M. Rubcová a A. Tóthová. Zvlášť odchod posledne menovanej vyvolal rozruch.
Rozhodnutie vedenia rešpektuje
Alžbete Tóthovej sa v Michalovciach skončila jej "večná" zmluva a po takmer jedenástich rokoch si konečne môže povedať, že je voľná hráčka. "Napriek tomu som nečakala, že ma už nebudú potrebovať. Keď som v októbri porodila dcérku Barbarku, už v decembri som začala trénovať a v januári hrávať, tak s jediným cieľom, aby som Iuvente čo najskôr a podľa možností čo najdlhšie pomohla," priznala dlhoročná opora Iuventy, ktorá rozhodnutie vedenia klubu rešpektuje. "Je normálne, že hráčky prichádzajú a odchádzajú, to je súčasť hádzanárskeho života. Dotkli sa ma však slová trénera Romana Lamača, ktorý na stránkach vášho denníka vyhlásil, že so mnou nepočíta preto, že som už stará a mám zdravotné problémy," konštatovala Alžbeta Tóthová.
Sú to hlúposti
Samotná hráčka argumentuje, že v kádri Iuventy sú aj staršie hráčky, dokonca aj také, ktoré kvária omnoho väčšie zdravotné problémy. "Je to paradoxné, že som sa dozvedela čosi také práve teraz, keď sa cítim úplne fit. Nejeden odborník mi povedal, že s mojou kondíciou i fyzickým stavom tela môžem hrať ešte najmenej desať rokov. Podľa mňa sú to trápne výhovorky a skutočným dôvodom je niečo iné. Tréner mi to mal povedať na rovinu a nie vypisovať hlúposti, ktoré sú absolútnymi nezmyslami. Pán Lamač sa nám na poslednom tréningu vo štvrtok síce poďakoval a oficiálne sa rozlúčil podaním ruky, ale toto som od neho aj tak nečakala," sklamane dodala Alžbeta Tóthová, ktorá napriek tomu bude na Michalovce spomínať v dobrom. "Chcem sa poďakovať za podporu skvelým fanúšikom, ako aj vedeniu klubu, hlavne Tiborovi Mačugovi z Chemkostavu. Jeho slová o tom, že sa chcú so mnou oficiálne rozlúčiť, ma potešili, ale keď ma aj pozvú, určite prídem jedine kvôli fanúšikom," poznamenala trojnásobná majsterka Slovenska s Iuventou.
Slovensko alebo zahraničie?
Michalovská kapitola je v prípade Tóthovej už minulosťou, zaujímalo nás, čo bude nasledovať ďalej. "Mám 31 rokov, som v najlepších hádzanárskych rokoch, preto sa nebojím o to, že by som mala ostať bez angažmánu. Nevylučujem, že ostanem na Slovensku, ale viac ma láka zahraničie. Uvidíme. Momentálne sa tým nezaoberám. Teraz si dám mesiac voľno, budem sa venovať rodine, a potom sa poobzerám aj po novom pôsobisku," dodala Alžbeta Tóthová.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín