Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Počas víkendu vyvrcholili hádzanárske súťaže v kategóriách staršieho dorastu

Počas uplynulého víkendu mal Zemplín na finálových turnajoch o hádzanárskeho majstra Slovenska v kategórii staršieho dorastu svoje dve želiezka v ohni.

Staršie dorastenky Iuventy Michalovce skončili druhé, ale radosť z toho veru nemali.Staršie dorastenky Iuventy Michalovce skončili druhé, ale radosť z toho veru nemali. (Zdroj: Balu)

MICHALOVCE. Lepšie sa umiestnili hráčky Iuventy Michalovce, ktoré v Partizánskom získali striebro. Ani bronzové medaily pre hráčov Trebišova na turnaji v Považskej Bystrici však treba považovať za veľký úspech.

Rozhodcovská krivda

Kľúčovým zápasom v boji o celkové prvenstvo bol sobotňajší duel Michaloviec s domácim Partizánskym, ktoré ako suverénny víťaz základnej časti bolo aj favoritom na titul. Lenže k víťazstvu 24:22 nad Iuventou mu dopomohli bratislavskí rozhodcovia Volentics a Záhradník. Pivotke Michaloviec D. Horňákovej ukázali červenú kartu už v 28. minúte po troch vylúčeniach, ktoré inkasovala v priebehu necelých 18 minút... Pomer vylúčených bol celkovo 5 - 9 v neprospech Iuventy, pomer pokutových hodov ešte výraznejší 10/7 a 4/4. Nečudo, že sa na tvárach michalovských dievčat objavili slzy a že na záverečnom ceremoniáli Partizánskemu nezatlieskalo žiadne zo zúčastnených družstiev.

Výsledky finálového turnaja starších dorasteniek v Partizánskom, 29. - 31. 5. 2009: Trenčín - Michalovce 17:29, Partizánske - Bytča 40:29, Trenčín - Bytča 36:25, Michalovce - Partizánske 22:24, Bytča - Michalovce 25:30, Partizánske - Trenčín 28:22.
Tabuľka
1. Partizánske 3 3 0 0 97:23 6
2. Michalovce 3 2 0 1 81:66 4
3. Trenčín 3 1 0 2 75:82 2
4. Bytča 3 0 0 3 79:106 0

Zavŕšili najúspešnejšiu sezónu

Starší dorastenci Trebišova na finálovom turnaji v Považskej Bystrici ziskom bronzových medailí zavŕšili absolútne najúspešnejšiu sezónu v histórii trebišovskej hádzanej. Okrem nich sa blysli aj mladší dorastenci ziskom striebra a seniori prvým miestom v prvej lige. Oba dorastenecké celky na finálových turnajoch obhájili svoje pozície po základnej časti, takže aj preto vládne v Trebišove spokojnosť na každom kroku.

Výsledky finálového turnaja staršieho dorastu v Považskej Bystrici, 29. - 31. 5. 2009: P. Bystrica - ŠKP Bratislava 43:20, Košice - Trebišov 30:25, Trebišov - Považská Bystrica 22:45, Košice - ŠKP Bratislava 39:28, ŠKP Bratislava - Trebišov 29:40, P. Bystrica - Košice 29:19.