MICHALOVCE. Šestnásť hodín výučby a praktických cvičení absolvovali bývalí študenti školy. Kurz bol súčasťou dlhodobého projektu Škola rodinných financií.
Čo s peniazmi?
Podľa Jozefíny Javorskej z CSOŠ sa frekventanti kurzu učili, ako pripraviť a kontrolovať svoj rodinný rozpočet aj ako správne komunikovať s bankami: "Ale aj to, kedy si vziať pôžičku, čo s našetrenými peniazmi, alebo ako myslieť na zadné vrátka pri nepredvídaných udalostiach." Účasť na kurze podľa nej nikto neoľutoval. Študenti si cenili zaujímavý spôsob prezentácie, ale najmä praktické vedomosti, ktoré získali. Po ukončení všetci získali certifikát: "Iniciátorom a garantom projektu je spoločnosť Provident Financial. Autorsky a pedagogicky ho vedie Nadácia pre deti Slovenska."
Četovanie nahrádzajú hľadaním užitočných informácií
Javorská dodala, že v škole pracuje aj e-learningový krúžok Poznaj svoje peniaze: "Študenti sa na ňom učia viac o peniazoch v rôznych formách, o ich investovaní, sporení, zhodnocovaní a pod." Okrem e-learningu na rozširovanie obzoru používajú diskusné skupiny, ekonomické hry, simulácie, hranie rolí, kooperatívne vyučovanie a pod.
Pozitívnym "vedľajším" efektom je aj adekvátne využívanie IT technológií: "Pre mladých ľudí je veľmi potrebné naučiť sa využívať možnosti počítača a internetu zmysluplne, aby neskončili len pri četovaní, hraní akčných hier alebo vyhľadávaní nevhodných stránok." Členovia krúžku pripravili aj vlastný projekt Líce a rub peňazí. Počas neho absolvovali exkurziu do Kremnice, kde si vyskúšali fáranie do bane, pozreli si expozíciu mincovne Kremnica a Múzeum mincí.
Autor: lyv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín