Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
VSTALI Z MŔTVYCH

Chemesáci pokorili VKP na jeho palubovke

Obhajca vstal z "mŕtvych", pretože za stavu 0:2 na sety prehrával v treťom dejstve už 22:24. Napriek tomu zvíťazil a vynútil si rozhodujúci siedmy zápas finálovej série.

Posledná lopta. Zavládla po nej takáto radosť chemesákov.Posledná lopta. Zavládla po nej takáto radosť chemesákov. (Zdroj: sita)

BRATISLAVA. Veční volejbaloví rivali budú bojovať o titul majstra Slovenska v rozhodujúcom siedmom stretnutí. Chemesáci dokázali uspieť na bratislavskej palubovke a vyrovnať tak sériu na 3:3.

Predčasná radosť

Že však dôjde k zvratu, veril iba málokto. Za stavu 2:0 na sety a 24:22 už domáci zástupcovia médií balili notebooky, kontrolovali pripravenosť kamier a fotoaparátov. Chemesáci znížili (24:23), pri ďalšej akcii smečoval Jakubov v ťažkej pozícii za autovú čiaru. Nastal ošiaľ bratislavského publika, fotografi i kameramani vbehli na palubovku, aby si tieto chvíle zvečnili. Predčasne. Druhý rozhodca už dávno predtým signalizoval dotyk bloku VKP so sieťou. Médiá palubovku opustili, domáci neprotestovali. Výrok bol správny. Táto situácia znamenala obrat stretnutia. Chemesáci viedli, využili piaty setbal. Vo IV. sete získal VKP iba 15 bodov, v tajbrejku deväť, i keď viedol už 4:0.

Očami Chrtianskeho

Stretnutie sledoval aj Štefan Chrtiansky st. "Polovicu zápasu hral VKP pokojnejší volejbal, na ich strane bolo menej chýb, Humenné sa rozbiehalo ťažšie, dôležití hráči Jakubov a Hriňák neboli až tak vidieť. Keď sa rozohrali, došlo k obratu. Dôležité je v takých chvíľach aj šťastie, a to mali v koncovke tretieho setu Humenčania," konštatoval asistent reprezentácie Slovenska.

Očami trénera

Keď emócie pominuli, zápas hodnotil aj humenský kouč. "Boli sme hrobárovi na lopate, ten moment sme však ustáli. Prvé tri sety sme síce prehrávali, no nehrali sme zlý volejbal, ba vedeli sme, že môže dôjsť k obratu. Ustáli sme tlak, pri chybách VKP sme sa šance chytili a zdravo nasrdení dotiahli zápas k víťazstvu," dodal Richard Vlkolinský.

Záujem o vstupenky

Siedmy finálový je predzvesťou enormého záujmu o vstupenky. Ako sme sa z kuchyne VK Chemes dozvedeli, ich predpredaj sa začne dnes od 10.00 hod. v predajni IMAX v športovej hale. Permanentky ostávajú v platnosti. (Pozn.: Bolo by však dobré, aby ich majitelia na zápas aj došli, lebo 5. finále v Humennom bolo oficiálne "vypredané", ale žlté sektory rozhodne naplnené neboli).