je ojedinelým pokusom autora o nový druh komunikácie s návštevníkom.
"Nerobím výstavu, kde sú rozvešané obrázky, ale prostredníctvom artefaktov, dvojrozmernej grafiky, mailfaktov a videoprojekcie vytváram komplexný celok, ktorý sa usiluje o komunikáciu s človekom. Ide mi pritom o kontinuitu všetkého, teda vonkajšieho priestoru, ktorým je interiér múzea a vnútorného, čiže toho, ktorý máme v hlave," charakterizuje svoj experiment Dr. Michal Bycko.
Podľa neho nie je dôležité, aby ľudia výstave porozumeli, ale aby ich zaujala. "Ide o komunikáciu. Nech je negatívna alebo pozitívna, to je jedno, ale nech ľudia okolo neprejdú ako popri sklenárstve," dodáva.
Toto skladanie možného logického a možného emocionálneho pohľadu na nejaký problém, hľadanie spúšťacieho mechanizmu komunikácie s ľuďmi a okolitým prostredím, je typickou Byckovou entitou. V tomto smere ho veľmi trefne charakterizoval Peter Krákorník v recenzii Nočných dialógov, keď povedal: "M. Bycko je archetypom človeka, ktorý by aj rád komunikoval s prostredím, ľuďmi, ale zavše nemá s kým... Primárne nie preto, že by bol konfliktný či nespoločenský. Jednoducho vie vo svojej oblasti viac ako iní, a preto musí často na obľúbenú tému viesť rozhovor sám so sebou..." Včerajšou výstavou M. Bycko jednoznačne deklaroval, že rozhovor, ktorý vedie najradšej, je rozhovor s ľuďmi.
Druhou výstavou je prierez celoživotnou fotografickou tvorbou prešovského fotografa Ladislava Cupera, pri príležitosti jeho päťdesiatin. V ostatných rokoch Cuperovi učarovali Karpaty. V najnovšej svojej knihe mapuje ukrajinské a slovenské, chystá sa fotografovať rumunské a vdať súborné dielo o Karpatoch. Tento záujem autora je čitateľný aj na vystavených exponátoch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín