našom denníku písali, ešte na májovom zastupiteľstve konateľ košickej firmy VODS, s.r.o. Ing. Igor Sidor potvrdil, že tu do konca roka bude stáť supermarket, ale odmietol špecifikovať, ktorý obchodný reťazec má o výstavbu záujem.
"Ide o obchodné tajomstvo. Vážny záujem majú dva, ak sa nedohodneme, v zálohe sú ďalšie tri," skonštatoval v máji. Od pondelka sa ľady pohli a poslanci sa konečne dozvedeli meno toľko sľubovaného supermarketu. Našu informáciu, že do konca novembra tu bude stáť ďalší zemplínsky Kaufland, nám potvrdil aj viceprimátor mesta Ján Schneider. "Na zastupiteľstve však Ing. Sidor nebol, meno reťazca nám oznámila len primátorka s tým, že vybavovanie potrebných povolení na stavbu je v kompetencii firmy VODS, s.r.o. Zatiaľ nevieme ani meno dodávateľa, ktorý tu bude stavať," uviedol pre KORZÁR. Na otázku, či je tento sľub vzhľadom na vysoký dátum vôbec reálny, nedokázal odpovedať. "Uvidíme," povedal.
Keď porovnáme tunajšie pomery s michalovskými, odovzdanie sečovského Kauflandu v novembri je málo pravdepodobné. Michalovský stavajú od mája a predávať sa v ňom začne na prelome októbra - novembra. Ak by sečovský (ktorý bude podľa veľkosti pozemku podstatne menší) začali stavať hneď zajtra (ešte však nemajú potrebné povolenia), majú čo robiť, aby stihli plánovaný vianočný trh. Zahalené rúškom tajomstva zostávajú aj okolnosti búrania združenej budovy, ktoré mesto "vybartrovalo" za tunajšie pozemky a možnosť uložiť železobetónový odpad na uzavretej skládke Baňa. O výstavbe supermarketu vás budeme priebežne informovať.
Autor: lyv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín