aj ďalšie novinky. Jednou z horúcich tém bola výstavba čerpacej stanice v strede mesta, ktoré poslanci odklepli ešte na júlovom zasadnutí.
"Ide o zneváženie životného prostredia, naviac v spomínanej lokalite vedie plynové potrubie a len o 50 metrov ďalej je škola. Naviac, o spomínaných investičných zámeroch nás nikto neinformoval," oslovil poslancov zástupca nespokojných občanov Tibor Kamenický.
Poslanec Csaba Majoroš sa ohradil, že oni schválili len predbežný projekt, čiže len podporili myšlienku výstavby. "Za predpokladu, že občania s tým súhlasia," doplnil šéf frakcie SMK Attila Barkó.
Zaujímavosťou je, že zo strany záujemcu o výstavbu zatiaľ na magistrát oficiálna žiadosť neprišla. "Každý občan môže byť účastníkom konania, a ak budú podané námietky, so stavbou sa nemôže začať," vysvetlil vedúci odboru výstavby Blažej Nagyidai a podľa verdiktu poslancov sa bude "benzínka" stavať v inej lokalite.
Radní sa dostali aj k vymenovaniu nového riaditeľa maďarskej školy. Bývalý totiž dobrovoľne odstúpil z funkcie a zastupiteľstvo vypísalo na jeho miesto výberové konanie. Školská rada naň odporučila vymenovať Ladislava Kiss Bertu, čo poslanci jednohlasne schválili. Keďže jeho funkcia nie je zlučiteľná s výkonom mandátu, na jeho poslanecké miesto nastúpi náhradník Ladislav Hack z SMK.
Poslanecký zbor sa opäť vrátil k nešťastnej nájomnej zmluve s trojročnou výpovednou lehotou so správcom mestských bytov, MIBYTOM s r.o. Poslanec Barkó vytkol primátorovi Tiborovi Bodnárovi, že mesto uzatvára nevýhodné zmluvy, načo primátor reagoval vyhlásením, že "on na príprave zmluvy neparticipoval".
Na pretras prišla aj realizácia uznesenia MsZ, že magistrát má 3-miliónovú dieru v rozpočte, spôsobenú spomínanou zmluvou, vykompenzovať zo svojho balíka. Ten apeloval na poslancov, že v prípade prepustenia zamestnancov v záujme šetrenia by bol ohrozený chod úradu, ktorý naň údajne potrebuje 7,7 milióna korún. Poslanci však svoje rozhodnutie nezmenili.
Ďalšou "polozabudnutou" témou bol na zasadnutí netransparentný predaj obytného bloku č.59 vedľa Domu dôchodcov. V minulosti sa začal rekonštruovať, ale práce sa zastavili kvôli dlhom mesta voči dodávateľovi prác. Firma si následne uplatnila záložné právo na objekt. Háčik je v tom, že mesto ho ešte v roku 1998 predalo inej firme za pol milióna korún. Šokujúce je, že táto suma na účte mesta dodnes nie je. Rozuzlenie prinesie budúce zasadnutie, do ktorého má hlavný kontrolór mesta zistiť mená konateľov firmy, aby ich mesto mohlo vyzvať na dodatočné zaplatenie spomínanej sumy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín