z fondov EÚ. Nespia ani samosprávy, tá trebišovská si na cestu do Európy pripravila dva veľké projekty.
Podľa slov šéfa odboru regionálneho rozvoja MsÚ Ing. Miroslava Eliáša čaká poslancov mestského parlamentu ťažké rozhodnutie - vyberú si cestu vybudovania grandióznej oddychovej zóny, ktorá teoreticky môže naštartovať cestovný ruch alebo priemyselného parku, ktorý by zase zaútočil na možných investorov. "V súčasnosti pripravujeme veľkú štúdiu možností, aké poskytuje mestský park. Sme totiž jedným z mála miest, ktoré majú všetky rekreačné zariadenia blízko seba - zimný štadión, areál vodných športov, futbalový štadión, tenisové kurty, múzeum a rozsiahly park priam volajú po tom, aby sa myšlienka ich prepojenia začala realizovať komplexnejšie," skonštatoval vedúci odboru.
Podľa jeho slov je súčasťou vízie koordinované a cielené rozvíjanie toho, čo v tejto je a samozrejme, postupné vylepšovanie. "Pokiaľ by projekt akceptovala aj EÚ, chceli by sme dať do poriadku historický park, zrekonštruovať amfiteáter, dokončiť reštaurovanie mauzólea a zabezpečiť v tejto lokalite bezpečnosť vďaka zriadeniu strážnej služby. Súčasťou našich plánov je aj rozšírenie kúpaliska o ďalší bazén, vybudovanie tobogánu v jeho areáli, "U" rampy pre skateboardistov medzi kúpaliskom a zimným štadiónom či rekonštrukcia hotela Šport klub, ktorý patrí mestu," prezradil čosi z perspektív rozvoja lokality parku vedúci odboru.
Ako dodal, štúdia, ktorá bude základom budúceho konkrétneho projektu s rozpočtom asi 100 miliónov korún, bude hotová do konca roka a na najbližšom zasadnutí jej konkrétny obsah bude môcť posúdiť aj poslanecký zbor. "Súbežne s ňou pripravujeme aj podklady pre alternatívu budovania priemyselného parku na zelenej lúke v lokalite pod nadjazdom pri vstupe do mesta od Michaloviec, čo by bol projekt asi za 30-60 miliónov korún. Háčik je v tom, že pri oboch je potrebná už v čase príprav projektovej dokumentácie participácia žiadateľa a vzhľadom na obmedzené finančné pomery si mesto nemôže dovoliť ísť do oboch," vysvetlil Ing. Eliáš.
Súbežne s týmito veľkými projektmi budúcnosti mesto reaguje aj na rôzne aktuálne grantové schémy, kde ide o podstatne menšie objemy financií. "Pripravili sme šesticu projektov z oblasti školstva do tzv. zásobníka. Na ich základe chceme riešiť havarijné stavy striech, fasád a plynových kotolní niektorých našich škôl. Ministerstvo kultúry sme požiadali o peniaze na dokončenie reštaurovania exteriéru mauzólea, na tradičný letný Folklórny festival a založenie folklórneho súboru," uzavrel vedúci odboru.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín