Mikuláša, ale podľa najnovších informácií sa tak stane až 16. decembra. Podľa slov šéfa sninskej filiálky Billy Mariána Miška, je všetko v poriadku.
„Neviem, prečo sa všade hovorilo o termíne 6. december, keď oficiálne otvorenie sme stanovili až o desať dní neskôr a to sa aj v pohode stihne. Dodávateľom je podobne ako v Trebišove humenská firma Stich, s. r. o., a dnes sa konalo kolaudačné konanie. Stavbári už len dokončujú zopár detailov a súčasne do predajne vozíme tovar," uviedol včera pre KORZÁR. Ako dodal, Snina bude v tomto roku poslednou filiálkou, ktorú obchodný reťazec otvorí na Slovensku. Má číslo 56 a prácu tu nájde 32 ľudí.
Sninčania si v nej už od budúceho utorka budú môcť nakúpiť najmä potravinársky tovar na ploche 950 metrov štvorcových. K dispozícii majú 74 parkovacích miest, z toho štyri pre zdravotne postihnutých.
Posunutý termín nie je žiadnou tragédiou ani podľa prednostu mestského úradu Michala Štofíka. „Mikulášsky termín bol naozaj len predbežný, takže hoci to dodávateľ nestihol, je to v poriadku. Žiaľ, ľudia o ňom vedeli a akosi ho vzali za svoj. Našťastie, nemáme podobné problémy ako v Trebišove, alebo v Michalovciach, takže otvoreniu prvého supermarketu v meste, ktorý bude stáť na sídlisku Komenského, nič nestojí v ceste. A nie je dôležité, že je to o desať dní neskôr," vyjadril sa.
Podľa jeho slov bolo súčasťou dohody s Billou aj vybudovanie svetelnej križovatky v hodnote asi 2 milióny korún, ktorá bola nad rámec investícií do výstavby samotnej predajne a už je hotová. V budúcnosti vraj k tomuto „daru" pribudne aj detské ihrisko. Naviac, za pozemky v tejto lokalite mesto zinkasovalo asi 7 miliónov korún. Ako nám prednosta prezradil, už v prvom polroku 2004 začne neďaleko Billy stavať aj LIDL a o mesto prejavili záujem aj ďalšie obchodné reťazce. „Už v pondelok začína konanie k vydaniu stavebného povolenia pre LIDL, ktorý začne stavať hneď na jar. Pokiaľ ide o ostatné ponuky, všetky budeme navigovať práve na spomínané sídlisko, kde má mesto dosť voľných pozemkov," uzavrel prednosta Michal Štofík.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín