sila?
Ako sa nášmu denníku podarilo zistiť, v poslednom čase na viacerých miestach Zemplína čoraz častejšie dochádza k veľmi podobným nehodám. Prvou lokalitou je niekoľkokilometrový úsek medi Michalovcami a Zemplínskou Širokou, kde počas dvoch posledných nedeľných večerov došlo k dvom vážnym nehodám. Obe sa stali na rovnom úseku cesty, obe autá skončili v stromoch. Vodič Škody Felícia čelný náraz neprežil, posádka Škody Octávia sa zo zranení bude liečiť dlhé mesiace.
Rovnako nebezpečným miestom sa počas uplynulých 24 hodín stal úsek cestného obchvatu medzi obcami Topoľany a Petrovce nad Laborcom. V utorok okolo ôsmej večer tu pri výjazde na hlavnú cestu havaroval 44-ročný Michalovčan Andrej O.
"Neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, zišiel z cesty, vyšiel na zvodidlo, zničil dopravnú značku a prevrátil sa s autom na strechu," dozvedeli sme sa od policajnej hovorkyne.
Vodič utrpel ľahké zranenia, čo je ale zaujímavé, dychová skúška v nemocnici odhalila, že pred jazdou pil. A nie málo. Namerali mu vyše dve promile.
Okolo tretej vyrážali záchranári na rovnaké miesto znova. Pred Petrovcami sa zrazil Volkswagen Passat a Opel Astra. Prudký náraz obe autá vážne poškodil, zranilo sa šesť ľudí, z toho jeden ťažko. Kvôli zraneniu chrbtice ho podvečer transportovali vrtuľníkom do Košíc.
Podľa odborníka na parapsychológiu Ľubora Žáka nie je vylúčené, že opakujúce nehody majú súvislosť. "Tam, kde sa v minulosti stali vážne nehody a kde niekto zomrel, môže dochádzať k podobným javom. Súvisí to s tým, že duša človeka sa upúta na dané miesto a niektorých citlivých vodičov to môže ovplyvniť. Preto sa na také miesta dáva venček či kríž, aby duša mohla v pokoji prejsť na druhú stranu," myslí si Ľ. Žák.
Za nehodami môžu byť takisto geopatogénne zóny, ktoré tiež ovplyvňujú správanie človeka.
Autor: fmm
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín