Po vlaňajšej premiére z ich zoznamu síce vypadol hotel Zemplín, ale zábavy si užilo aj zvyšných päť družstiev. Aby to bolo zaujímavejšie, prenajatý hotel na turnaji "zastúpili" mestskí poslanci, ktorí figurovali ako družstvo Valného zhromaždenia Bytového podniku.
Ako je známe, každé družstvo muselo postaviť päť borcov, pričom jeden musel byť žena. Bojovalo sa dvojkolovo s tým, že každý súťažiaci mal desať rán do plného stavu kolkov a päť ako bonus na doraz (kolky, ktoré zhodil, sa už nezdvihli). V šestici družstiev figurovali Technické služby (TS), Bytový podnik 1. (zamestnanci), Bytový podnik II. (členovia Valného zhromaždenia, čiže poslanci), Mestské kultúrne stredisko (MsKS), Práčovne a čistiarne a Mestský úrad.
"Začali sme už ráno okolo deviatej s tým, že sme si neodpustili tradičný rituál - prinesenie olympijského ohňa, sľub hráčov, ktorí museli sľúbiť, že budú hrať férovo a vypijú a zjedia všetko, čo je pripravené pravdaže, okrem pečenej klobásky bolo nadostač všetkého, čo k správnemu meraniu síl treba. Podobne prebehol aj sľub rozhodcov," povedal šéf TS Slavomír Illeš.
Bojovná nálada, sprevádzaná spontánnym povzbudzovaním a pokrikmi "viac doľava, viac doprava, kanál, kde to hádžeš," a podobne, sa vystupňovala v druhom kole. Najväčšia rivalita vládla medzi Technickými službami a magistrátom, kde bol bodový rozdiel veľmi tesný. Z duelu družstiev napokon vyšli víťazne "techničáci" (456 bodov), ale magistrát tromfli len o 35 bodíkov. Bronz sa ušiel práčovniam, MsKS, ktoré vlani vyhralo, skončilo so štvorkou, páni poslanci z Valného zhromaždenia to uhrali na piate miesto a ako poslední skončili zamestnanci Bytového podniku, ktorí na víťaza "meškali" skoro 130 kolkov. Magistrát si svoje "družstevné" druhé umiestnenie vykompenzoval zlatom v mužoch, ktoré im so 106 bodmi zabezpečil šéf odboru regionálneho rozvoja Miroslav Eliáš, dvojka sa ušla "techničákovi" Pavlovi Köverovi a trojka "krasiličarovi" Ľubomírovi Mičkovi z MsKS.
Techničákom sa darilo aj v ženskej kategórii, kde Henrieta Parizeková získala len o päť bodov menej ako víťaz mužov, striebro si vďaka Anne Sabovej odnášali práčovne. V boji riaditeľov podnikov sa najlepšie darilo šéfovi kultúry Jurajovi Dziakovi, technický šéf Illeš bol až tretí.
Ocenenie sa napokon ušlo aj poslednému družstvu zamestnancov Bytového podniku titul najlepšieho kanalára s rekordom 16 hodov bez jediného kolku získal Peter Savko. Najaktívnejším povzbudzovačom sa stala Mária Boleková z práčovní. Putovný pohár riaditeľa Technických služieb Slavomíra Illeša (ktorý túto aktivitu na zvýšenie kondičky zamestnancov mesta vlani vymyslel) patriaci víťaznému družstvu sa teda tento rok presunul z kancelárie šéfa MsKS, ktoré vyhralo vlani, do jeho pracovne. Kam poputuje ďalej, sa uvidí na budúci rok....
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín