Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
ŠTVRTÝ MICHALOVSKÝ TRIUMF

Iuventa kráľovnou na Slovenku i Česku

Tréner hostí Zerzáň vinil rozhodcov. Cínová prínosom. Prémie iba za titul.

Víťazky. Iuventa Michalovce, víťaz základnej časti WHIL.Víťazky. Iuventa Michalovce, víťaz základnej časti WHIL. (Zdroj: Jaroslav Čúrny)

Tréner hostí Zerzáň vinil rozhodcov. Cínová prínosom. Prémie iba za titul

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotu potvrdili svoju dominanciu v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL), ktorú vyhrali po štvrtýkrát v jej sedemročnej histórii. Rozhodlo o tom sobotňajšie stretnutie záverečného 22. kola základnej časti WHIL, v ktorom sa v priamom súboji o prvenstvo stretli prvé dva tímy tabuľky, Michalovce a Veselí nad Moravou. Iuventa vyhrala 31:26 a dala jasnú odpoveď na to, kto je najlepším celkom vo WHIL počas jej existencie.

Prehru prijímali ťažko

To, že Veselí nad Moravou nieslo prehru ťažko, dokumentujú nielen texty na ich oficiálnej webovej stránke, kde ich autor poukazuje na "regulárnosť" zápasu, keďže domáce hádzali až 10 sedmičiek a hostia "iba" tri. Športovo prijať prehru nedokázal ani tréner Veselí nad Moravou Jiří Zerzáň, ktorý na tlačovej besede médiám poskytol azda päťminútový monológ, takmer výhradne na adresu rozhodcov... Iste, arbitri, neboli najlepším článkom stretnutia, možno ublížili hádzanej, možno ublížili pravidlám, ale rozhodne nie iba Veselí nad Moravou. Chyby totiž robili na obe strany, veď na ich adresu sa neraz čertil aj tréner Iuventy Roman Lamač, za čo videl aj žltú kartu. A na celej tejto téme je najzarážajúcejší fakt, že na rozhodcovskú dvojicu sa sťažoval klub, na palubovke ktorého mala Iuventa permanentne problém s ich výkonom. Či už bol na lavičke Michaloviec Lukačín alebo Daniš, téma bola tá istá - vo Veselí nad Moravou nás odpísali!

Parádny návrat Cínovej

V druhom polčase sa dostala na ihrisko po dlhej pauze aj spojka Marianna Nemčíková, ktorá okamžite ukázala zopár skvelých ťahov. Na jej výkone sa skoro vôbec neprejavila dlhá absencia, hrala, akoby bola stabilnou hráčkou Iuventy počas celej sezóny. "Hádzaná mi hrozne chýbala, ale musím sa priznať, že som pred stretnutím mala aj trošku trému. A môj výkon? Ťažko hodnotiť tých pár minút, snažila som sa, ale videli ste, že veľmi som chcela, no fyzicky ešte sa potrebujem zlepšiť," povedala Marianna Cínová, ktorá ak bude v poriadku, určite bude v play-off osobnosťou Iuventy.

Prémie

Obľúbenou témou v súvislosti s dotiahnutými úspechmi sú prémie. Isté je to, že víťaz základnej časti dostal od Slovenského zväzu hádzanej 2 324 €. Ako sme sa dozvedeli, táto čiastka ide na účet klubu, hráčky Iuventy majú vypísané prémie iba za zisk titulu. Presnú sumu sme sa síce nedozvedeli, ale podľa našich informácií ide o nešpecifikovanú päťmiestnu čiastku v eurách.