dvoch tenisových dvorcov s umelým povrchom pri hoteli Kamei, ktoré sa mali po dokončení stať majetkom mesta. Nakoniec sa ihriská v hodnote dva a pol milióna korún ocitli v rukách súkromnej firmy.
S myšlienkou vybudovať v prímestskej rekreačnej oblasti Sninské Rybníky kompletnú infraštruktúru a športoviská prišlo v roku 1999 Združenie Horný Zemplín, ktoré vytvorili podnikatelia v cestovnom ruchu. Investičné náklady v hodnote 3 milióny eur zaplatila prevažne únia z programu Phare 2000. Do združenia neskôr vstúpilo aj mesto Snina a postupne prispelo čiastkou 9,7 milióna korún. Na základe zmluvy o spolufinancovaní mali všetky stavby po dokončení prejsť bezodplatne do vlastníctva mesta.
Vlani stavebné práce skončili a zduženie si postupne splnilo povinnosti, vyplývajúce zo zmluvy z mestom. Jediný objekt, ktorý neodovzdalo, sú dva tenisové dvorce. Podpora únie, samosprávy a štátu totiž nestačila a v dôsledku nedostatočného finančného krytia projektu sa Združenie Horný Zemplín zadĺžilo. Tenisové kurty preto použilo na vyrovnanie najväčších záväzkov - aj keď mu to zmluva s mestom nedovoľovala. Podľa predsedu združenia Jozefa Denaluca to bola jediná možnosť, ako neprísť o strategické objekty, akými sú čističky alebo budova informačného centra. Ihriská tak získala vranovská firma Cedem plus, s. r. o..
Poslanec Štefan Čopík nechápe, prečo združenie išlo nad rámec finančných zdrojov, ktoré malo k dispozícii. "Predpokladali sme, že zabezpečíme ďalšie spolufinancovanie, ale neuspeli sme vo viacerých grantoch. Vznikli nám záväzky vo výške 7 miliónov. Každý si myslel, že to nejako prejde," vysvetľuje Denaluc. Zároveň priznal, že združenie má ešte podlžnosti voči cestným stavbám vo výške 1,2 milióna.
Primátor Marián Kníž reagoval predložením návrhu na súdne vymáhanie majetku, poslanci ho však neschválili. "Poslanci sa tak dobrovoľne zbavili lukratívneho majetku, na ktorý malo mesto právny nárok," povedal o ich hlasovaní zástupca primátora Ján Harmaňoš.
V rámci projektu Snina Rozvoj mikroregiónu Sninské rybníky sa v rekreačnej oblasti vybudovala kompletná technická infraštruktúra. Išlo o kanalizáciu, vodovodné potrubie, čističky, vodojem, hygienické zariadenia pri bazénoch, dve univerzálne ihriská, asfaltové cesty, verejné osvetlenie, budovu informačného centra, parkovisko a turistické chodníky. Tento majetok v hodnote asi 88 miliónov korún prešiel bezodplatne na mesto Snina.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín