Š. Počas bitky, ktorá sa strhla priamo uprostred dediny pri autobusovej zastávke, ho jeden z bitkárov udrel železnou tyčou po hlave, následkom vážnych zranení na hlave podľahol ihneď namieste. Na mieste činu okrem polície asistovali aj kukláči z PPÚ z Košíc. "Takmer každý mal od Miroslava Š. požičané a dlh stále rástol rovnako ako napätie. To sa v stredu stupňovalo už od rána, keď šiel do obchodu hneď vedľa domu Miroslava Š. môj syn Jozef. Do obchodu nedošiel, Miroslav Š. do neho začal strkať, tak sa radšej vrátil," spomína na kritické dopoludnie Veronika Džudžová, ktorú sme v stredu večer zastihli v domci na okraji dediny už len so skupinkou žien a deťmi. Jediným mužom bol jej manžel.
Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin ublíženia na zdraví. "Doposiaľ neznámy páchateľ pred rodinným domom najmenej jedenkrát udrel tupým predmetom do hlavy 40-ročného Miroslava Š. z Egreša. Následkom spôsobených zranení, zlomeniny lebky a pomliaždenia mozgu došlo k smrti poškodeného," povedala na margo incidentu s tragickým koncom krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. Dodala, že z trestného činu sú podozriví piati nezamestnaní z obce Egreš, ktorých polícia už zadržala a umiestnila v cele policajného zaistenia.
Obyvatelia obce včera ráno veľmi zhovorčiví neboli, tvrdili, že samotnú scénu, pri ktorej Miroslava Š. zabili, nevideli. "Videla som to, keď som stála na zastávke - nevidela som presne, čo sa stalo, len som videla ako Miroslav Š. zostal ležať na zemi. Keď prišiel autobus, ihneď som nasadla celá rozklepaná. Oddnes so mnou chodí do obchodu aj mama," povedala nám Denisa Baštánová, ktorá pracuje v tunajších potravinách. Viacerí Egrešania si myslia, že išlo o vybavovanie účtov medzi úžerníkmi a ich klientelou. Miroslav Š. bol dlhodobo na invalidnom dôchodku a vraj predtým nikde nepracoval. V dome žil spolu so svojím otcom, dvomi bratmi a tromi synmi. Spory medzi ním a rodinou Džudžovcov vraj boli bežné. "Ich hádky, vyhrážky boli známe. Toto však už bol vrchol ľadovca. Na jednej zo znepriatelených strán pravdepodobne pretiekol pohár trpezlivosti," uviedol starosta obce Marián Fedor.
Všetky ženy tvrdia, že bitke a následnej tragédii sa dalo predísť. "Celé dopoludnie sme volali hliadku z Obvodného oddelenia zo Sečoviec, ale neprišla. Napokon jeden z mužov zavolal na kriminálku do Košíc a potom prišli kukláči. Žiaľ, vtedy už bolo neskoro," myslí si Veronika Džudžová. V stredu v noci po obci hliadkovalo viacero policajných áut, ženy v domci tvrdili, že brat nebohého Miroslava Š. sa im vyhrážal. "Povedal, že keď on musí plakať, budeme aj my, že nás pozabíja, podpáli nám dom a podobne. Len tŕpneme, čo bude. Máme malé deti a policajti nás tiež nebudú strážiť donekonečna," myslí si Monika Džudžová. Nielen ona, ale aj ostatní obyvatelia Egreša sa obávajú, že smrť muža nezostane dlho bez odpovede. "Atmosféra v obci je ako pred búrkou," dodal starosta, ktorý bol kvôli incidentu takmer celú noc na nohách. Napätie podľa neho na chvíľu utlmuje prítomnosť policajtov, čo však bude po ich odchode, si nikto netrúfa povedať. V Egreši žije 420 obyvateľov, štvrtinu z nich tvoria Rómovia - takmer všetci sú nezamestnaní. "Len 20 z nich pracuje na aktivačných prácach v rámci obce," dodal starosta na záver.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín