Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

Mladík ukrýval v byte zbraň, drogy a mínu

Michalovce Michalovským kriminalistom sa podarilo odhaliť dvoch mladíkov, ktorí stáli za sériou lúpežných prepadnutí v metropole Zemplína. O

zadržaní 18-ročného Antona A. a jeho o rok mladšieho komplica Lukáša H. sme informovali už vo včerajšom vydaní. Kuriozitou je, že pri domovej prehliadke u staršieho z nich našla polícia slušný kontraband nábojov, zbraň a drogy. "V byte sme zadržali dlhú guľovú zbraň a viac ako 200 kusov rôznych nábojov, do samopalu, guľometu a pištolí. Zbraň a náboje mal mladík v nelegálnej držbe," informoval riaditeľ Úradu justičnej a kriminálnej polície ORPZ v Michalovciach Ľubomír Lupjan.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Polícia počas razie našla dokonca aj mínu. Celý arzenál ukrýval mladík v byte rodičov v jednom z michalovských obytných domov. Pri neodbornom zaobchádzaní s mínou mohlo dôjsť v dome, kde bývajú desiatky rodín, k nečakanej tragédii. Z nálezu boli šokovaní aj rodičia a susedia, ktorí o mladíkových aktivitách vôbec netušili. Muž tvrdí, že si celý arzenál zadovážil od bývalého vojaka z povolania. "Zbrane a náboje sme zadržali a sú predmetom expertízneho skúmania. Verziu, ktorú uvádzajú páchatelia, prešetrujeme," dodal Lupjan.

SkryťVypnúť reklamu

S dvojicou mladíkov lúpežníkov sa spájajú ďalšie kuriózne skutočnosti. Napriek tomu, že jeden z nich mal doma celú zbrojnicu, chodcov prepadával s imitáciou zbrane. "Prepadnuté osoby tvrdili, že počas lúpeže ich ohrozovali krátkou guľovou zbraňou. Vyšetrovaním sme zistili, že išlo o zapaľovač, ktorý vyzerá ako pištoľ," dodal riaditeľ. Zaujímavo znie aj fakt, že lúpežníkov sa podarilo odhaliť aj vďaka mobilným telefónom, ktoré ukradli a neskôr používali.

V byte okrem zbraní našli kriminalisti aj šesť igelitových sáčkov s väčším množstvom marihuany. Polícia preveruje, či mladíci počas lúpeží konali aj pod vplyvom drog. Oboch už sudca Okresného súdu v Michalovciach vzal do väzby a umiestnil ich v Ústave na výkon väzby v Košiciach. Hrozí im trest odňatia slobody 7 až 12 rokov. Od začiatku roka bolo v michalovskom okrese 9 lúpežných prepadnutí.

SkryťVypnúť reklamu

Autor: mpo

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 95 490
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 978
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 650
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 847
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 262
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 232
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 717
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu