dome sekerou usmrtil svojho o sedem rokov staršieho brata. Ten ho navštívil, aby mu zablahoželal k narodeninám.
Bratia oslavovali spolu celý deň, ľudia z dediny ich videli objímať sa na ceste pre domom. Večer pred osemnástou hodinou sa pohádali a Ján Č. napadol svojho brata sekerou. Neporiadok v izbe nasvedčoval tomu, že starší brat sa bránil a došlo k zápasu. „Mŕtvy mal sečné rany na tvári, na prednej a zadnej časti krku a záhlaví," informoval Miroslav Muličák z prešovskej krajskej polície.
Dôchodca niekoľko hodín po čine vyšiel von a so sekerou v ruke chodil od domu k domu a rozprával, že má v dome mŕtveho. „Všetci sa báli, zamykali sa, nikto mu nechcel otvoriť," povedal muž z dediny.
Polícia musela výsluch podozrivého odložiť, bol totiž veľmi opitý. Na druhý deň vyšetrovateľovi tvrdil, že si nepamätá, čo sa stalo. K vražde sa však priznal, uviedol tiež, že sa s bratom musel pohádať. „Zatiaľ nevieme, prečo k hádke došlo. Motív i ďalšie okolnosti skutku budú skúmať znalci," povedal Muličák.
Krajský vyšetrovateľ hneď na druhý deň po čine obvinil dôchodcu z vraždy a požiadal prokurátora, aby bol obvinený vzatý do väzby. Prokurátor väzbu súdu nenavrhol. „Dôvody nepoznáme, rozhodnutie prokurátora sme ešte nedostali," uviedol Muličák.
Ľudia v dedine sú šokovaní z toho, že obvinený z vraždy je na slobode. Hovoria, že majú strach, svoje domy začali zamykať aj cez deň. Svoje meno nikto zo strachu povedať nechce, tvrdia však, že Ján Č. pravidelne holdoval alkoholu a vtedy bol pre svoje okolie nebezpečný. V minulosti bol podmienečne odsúdený za násilný trestný čin. „Teraz už žije sám, predtým tyranizoval svoju ženu i svokru. Suseda v minulosti ohrozoval puškou, bodol ho dýkou," povedal jeden z obyvateľov.
V prípade preukázania viny pred súdom môže dôchodca stráviť za mrežami od pätnásť do dvadsať rokov. Ak by súd dospel k názoru, že spáchal vraždu závažným spôsobom, hrozí mu až doživotie.
Autor: lyv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín