Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

Magistrát kúpi nové auto za 850-tisíc

Michalovce - Vedenie michalovského magistrátu zakúpi nové auto. Schválili to poslanci mestského zastupiteľstva, samospráva na jeho kúpu už vyčlenila

850-tisíc korún.

„Dnes vám neviem povedať ani akej bude značky a farby. Pôjde o normálne služobné vozidlo do 800-tisíc korún. Nevidím vážny dôvod na nejaké zveličovanie tohto nákupu, jednoducho cestujeme a auto potrebujeme," reagoval michalovský primátor Jozef Bobík. Vedenie magistrátu dnes jazdí na staršom modeli Peugeot 406. Podľa Bobíka sa služobné autá za jeho osemročné primátorské obdobie výrazne nemenili. „Zásadne sme nevylepšili vozový park pre primátora. Štyristošestka je už výbehový typ," poznamenal.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Napriek kúpe nového auta tvrdí, že s terajším je spokojný. Nákup vozidla odôvodňuje aj tým, že jedno z áut, ktoré dnes užívajú pracovníci magistrátu, získa mestská polícia. „Mestská polícia má autá, ktoré sú už za zenitom výkonnosti. Služobné, ktoré dnes máme - Fabia Kombi, je vhodný typ aj pre nich." Michalovskí mestskí policajti dnes jazdia na pätnásťročnej Škode Favorit a starej Felicii Kombi. Presunom auta k policajtom podľa Bobíka vznikne diera „a mestský úrad bude mať iba jedno auto".

Poslanci odklepli peniaze na kúpu auta bez výhrad. Jedine Ladislav Ebský navrhoval, aby samospráva radšej zakúpila mikrobus, ktorý by mohli užívať aj poslanci pri „hromadnejších presunoch" a pre návštevy z družobných miest. Zastupiteľstvo jeho návrh nepodporilo. Podľa Bobíka kúpa vozidla pre viac osôb, ktoré by sa používalo len párkrát do roka, by nemala zmysel.

SkryťVypnúť reklamu

Nové auto nedávno zakúpila pre účely magistrátu aj sninská samospráva. Novučičký Volkswagen Passat ju vyšiel na približne milión korún. V Trebišove naposledy nakupovali autá pred štyrmi rokmi. „Bolo to na začiatku funkčného obdobia, keď sme kúpili dve Škody Superb. Staršie služobné Renaulty Laguna už mali osem rokov," uviedol zástupca primátora Pavol Flaugnatti.

Šéf humenského magistrátu Vladimír Kostilník sa zasa vozí na staršom služobnom Daewoo Leganza, ktoré má sedem rokov. Okrem neho využívajú auto na pracovné účely aj ďalší členovia z vedenia magistrátu. „Staršia Felicia je zasa k dispozícii vedúcim odborov a ďalším pracovníkom úradu. Nové autá tento rok nakupovať určite nebudeme," dodal zástupca humenského primátora Juraj Vaňo.

SkryťVypnúť reklamu

Autor: mpo

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 97 917
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 084
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 781
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 013
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 266
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 920
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 808
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu