Predkladateľom návrhu bol Ľubomír Cibere.
O zastavení predajov sa v kuloároch hovorilo už od júla, podľa našich informácií s touto iniciatívou mali vyjsť poslanci za Smer-SD. Na augustovom stretnutí sa o tom ani nerokovalo, nenašiel sa poslanec, ktorý by to navrhol. Práve vtedy radní schvaľovali predaj pozemkov medzi hotelom Zemplín a mestským úradom, napokon ich priklepli reťazcu TESCO.
Podľa našich informácií sa do konca volebného obdobia pripravoval aj predaj Domu služieb a starej budovy MsKS, ale nebol dostatok poslancov, ktorí by to podporili. To, či ich bolo dosť na ostatnom októbrovom zasadnutí, sa nedá vylúčiť ani potvrdiť.
Nezávislý poslanec Ľubomír Cibere na začiatku zasadnutia všetky potenciálne predaje zablokoval návrhom na vyhlásenie moratória. Podal ho hneď po 1. bode rokovania - najskôr v rámci rokovacieho poriadku navrhol zmenu programu zasadnutia a za 1. bod navrhol vložiť bod o moratóriu. Poslanci túto zmenu programu schválili. Následne sa hlasovalo o zastavení predajov. Proti bol len Marián Danko, dvaja sa zdržali. „Som spokojný, mali sme to urobiť už skôr," hovorí Ľubomír Cibere. To, či sa počas zasadnutia malo niečo predávať, nevedel potvrdiť ani vylúčiť: „V materiáloch, ktoré sme dostali, žiadny predaj nebol. Ale už sa stalo, že sme podobné veci dostali až na zastupiteľstve."
V každom prípade je podľa neho zaujímavé, ako rýchlo sa táto informácia rozšírila mimo rokovacej miestnosti a na verejnosť. „Neviem, koho to tak veľmi zaujímalo, lebo niektorých poslancov som videl intenzívne esemeskovať a už počas prestávky mi volali ľudia zvonku, ktorí už o tom vedeli."
Moratóriá na predaj mestského majetku do konca volebného obdobia okrem Trebišova platia aj v Snine a Humennom. Jediným väčším mestom, kde sa na schválenie takéhoto návrhu nenašiel dostatok hlasov, sú Michalovce.
Autor: lyv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín