V šiestich obciach nachádzajúcich sa v blízkosti slovenskoRealizáciou projektu s nákladmi 80 miliónov korún došlo spaľovaním drevnej štiepky v
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
V šiestich obciach nachádzajúcich sa v blízkosti slovensko
Realizáciou projektu s nákladmi 80 miliónov korún došlo spaľovaním drevnej štiepky v obciach susediacich s Národným parkom Poloniny - v Uliči, Ubli, Stakčínskej Roztoke, Kalnej Roztoke, Hrabovej Roztoke a Klenovej k šetreniu životného prostredia, úspore financií a vzniku nových pracovných miest.
dostať do takého štádia, že v týchto dňoch už sa vykurujú základné školy," dodal spoluautor projektu Štefan Milovčík s tým, že drevnou štiepkou sa budú vykurovať aj obecné úrady, zdravotné strediská a kultúrne domy. Drevnú štiepku vyrábajú v obci Klenová, kde využili objekty bývalého poľnohospodárskeho podniku.
V súčasnosti pripravuje sninské Centrum prvého kontaktu novú etapu projektu v ďalších siedmich obciach Polonín, v ktorých absentuje plynové vykurovanie. Pri súčasnej cene plynu je málo pravdepodobné, že plynofikované niekedy budú.