kontroluje elektronický dochádzkový systém. Nové vedenie mestského úradu (MsÚ) ho nainštalovalo, aby získalo prehľad, ako využívajú pracovný čas.
Už niekoľko dní sa každý pracovník úradu pri vchode do budovy musí zaregistrovať vo vestibule. Nenápadné zariadenie reaguje na odtlačok dlane a zadanie pin kódu. Každý pracovník má svoj vlastný. Jeho zadaním sa prihlási do systému, na označenie príchodu zadá ďalší kód. Systém zaeviduje, že je na pracovisku. „Pri akomkoľvek odchode z budovy sa musí odhlásiť. Na prístroji sú rôzne pin kódy, ktoré označujú dôvod opustenia pracoviska - služobná cesta, miestne šetrenie kvôli agende, návšteva lekára a podobne. Zadá, že odchádza a po návrate sa opäť zaeviduje," vysvetľuje viceprimátor Ľubomír Cibere.
Systém sa oklamať nedá. Všetky údaje z prístroja sa objavia na počítači v kancelárii prednostu a na finančnom oddelení. Sleduje sa aj to, či sú počítače v kanceláriách aktívne používané, pri dlhšom "prestoji" sa overuje, kde je príslušný zamestnanec. Úradníkovi sa na základe príchodov a odchodov automaticky spočítava fond pracovného času. Z neho potom mzdárka vypočíta výplatu.
Cibere hovorí, že zavedením elektronického dochádzkového systému chceli zistiť, ako úradníci využívajú pracovný čas: „Motívom bol prehľad, kontrola a zvýšenie produktivity práce." Zakúpenie a inštalácia systému mesto stála asi 150-tisíc korún. Podľa Cibereho sa vrátia vo zvýšení využívania pracovného času.
Na trebišovskom MsÚ aktuálne pracuje asi 60 úradníkov.
Magistrát má za sebou aj personálny audit, ktorý robila nezávislá agentúra. Jeho výsledky podľa viceprimátora spracúvajú. Použijú ich pri tvorbe novej organizačnej štruktúry MsÚ. Poslancom ju chcú predložiť na najbližšom zasadnutí MsZ v apríli.
Autor: lyv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín