Michalovce - Za obcou Trnava pri Laborci v Michalovskom okrese došlo v pondelok podvečer k vážnej dopravnej nehode. Nákladné auto plné kamenia sa
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
prevrátilo a zavalilo muža, ktorý v čase nehody sedel na korbe auta. Mužovi trčali z kopy ťažkých balvanov len nohy. Krátko po nešťastí dobehli na miesto nehody aj ľudia z dediny a začali z pridláveného muža odhadzovať ťažké kamene. Keď sa im ho podarilo vytiahnuť, vozidlo rýchlej záchrannej služby ho previezlo do michalovskej nemocnice. Prevrátené auto blokovalo dopravu približne dve hodiny. Následky nehody odstraňovali za pomoci ťažkej techniky záchranári z Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach.
K nehode došlo okolo piatej podvečer na ceste približne dvesto metrov od dediny. V čase nešťastia sedel v aute len vodič a 35-ročný muž, ktorý bol na korbe. Asi tri tony kameňov viezli do neďalekej dediny. "Počul som len pískanie a potom strašný rachot ," hovorí Dušan Fantazír, ktorý býva na kraji dediny. Keď uvidel prevrátené auto, rýchlo sa rozbehol k miestu nešťastia. "Chlapovi trčali spod kameňov len nohy. Začali sme ich rýchle odhadzovať a vytiahli sme ho von z auta. Bol zakrvavený a mal opuchnutú hlavu. Bol v šoku, dali sme ho ľahnúť na kraj cesty," dodáva svedok nehody.
Auto sa prevrátilo v strede cesty a blokovalo dopravu približne dve hodiny. Prevrátený nákladiak museli odtiahnuť michalovskí záchranári za pomoci ďalšieho nákladného auta. Pri ceste bol aj vodič havarovaného auta, ktorý mal zranenú ruku. Snažil sa pomáhať pri odstraňovaní nehody. Z naloženého auta vyhadzoval kamene spolu s ďalšími chlapmi. Košická krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová uviedla, že nákladné auto Praga V3S riadil 67-ročný Jozef S. v smere od obce Trnava pri Laborci na Michalovce "pričom na ceste neprispôsobil rýchlosť jazdy svojím schopnostiam a došlo k dopravnej nehode." Tridsaťpäťročný spolujazdec Jozef D. z Petroviec nad Laborcom, ktorého zavalili kamene pritom utrpel zranenia s dobou liečenia približne tri týždne. U vodiča požitie alkoholu polícia nezistila. Na vozidle vznikla škoda vo výške 7-tisíc korún.