Korzár logo Korzár Dolný Zemplín

Na starom kúpalisku bude nový zberný dvor

Na starom kúpalisku smerom na Čierne pole bude nový zberný dvor. Pripravením podmienok pre jeho zriadenie poverilo zastupiteľstvo primátora mesta

Petra Petrikána (NEKA).

VEĽKÉ KAPUŠANY. O návrhu poslancov informoval prednosta Juraj Gyimesi. Staré kúpalisko označil za ideálne miesto na tento účel. Kúpalisko tu mesto vybudovalo dávno, do prevádzky ho však nikdy neuviedli. Časť pozemkov je spevnená. Už dlhé roky chátralo, hromadil sa tu odpad. Vyasfaltovanú plochu považuje Gyimesi za devízu. Nahromadený odpad podľa jeho slov mesto už odstránilo: "Koncom októbra 2008 sme odtiaľ odstránili smetisko a spálili konáre. Nie je to ďaleko pre ľudí na odnesenie odpadu, ale dosť ďaleko od prvej bytovky v meste." Dodal, že plocha je pripravená, aby mohla plniť úlohu zberného dvora. Na to je potrebné spracovať prevádzkový poriadok a nájsť človeka, ktorý bude na ukladanie odpadu dozerať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Nie všetky pozemky sú mestské

Poslanci reagovali tým, že poukázali na nedoriešené vlastnícke vzťahy ku všetkým pozemkom. Poslanec Zdenko Berky (Smer) pripomenul, že nie celá plocha starého kúpaliska patrí mestu: "Je tam aj druhý vlastník. Čo s tým?" Primátor Petrikán reagoval, že to nie je prekážka: "Sú tam dva vstupy. Neobmedzili by sme jeho vlastnícke práva. Ale ešte budú rokovania."

Jána Vetrecina (NEKA) zase zaujímalo, čo bude s prenajímateľmi mestských pozemkov v tejto lokalite: "Majú to prenajaté autoškoly." Primátor reagoval vyhlásením, že zmluvy s autoškolami mesto zruší. Pripustil, že o vzťahoch k pozemkom a ich plánovanom použití na zberný dvor ešte budú rokovať. Poslanci s tým súhlasili.

* * *

SkryťVypnúť reklamu

--- GENÉZA ---

Zaujímavé súvislosti

n O tej istej ploche poslanci rokovali pred rokom. Mestské pozemky v tejto lokalite chcela ešte koncom roka 2007 odkúpiť podnikateľka, ktorej patrí druhá časť kúpaliska. Predávať sa mali dve parcely. Na jednej s rozlohou 2 230 m je nádvorie a zastavaná plocha. Na druhej s rozlohou 2 130 m2 je trvalý trávny porast. Mesto žiadalo 6,6 eura (200 korún) za m2.

n Pri schvaľovaní predaja na zastupiteľstve kontrolór mesta A. Ferencz uviedol, že podnikateľka na cenu reagovala novou cenovou ponukou, ktorú mala prerokovať komisia. Tá o tom rokovala až trikrát, ale až rokovanie zastupiteľstva odhalilo chaos v evidencii zmlúv na magistráte. Ako sa zistilo, časť mestských pozemkov si prenajímajú autoškoly. Nájomné zmluvy sa našli až tesne pred zastupiteľstvom!

SkryťVypnúť reklamu

n Poslancov neporiadok v zmluvách šokoval rovnako, ako výška nájomného 83 eur (2 500 korún) ročne. Primátor pripustil, že o zmluvách nevedeli, podobne ako o iných, ktoré na magistráte chýbali ešte z predošlého volebného obdobia. Napokon sám navrhol uznesenie o predaji zrušiť, čo poslanci schválili.

n Vojtech Majoroš už vtedy navrhol pozemky nepredávať, ale radšej použiť na zriadenie zberného dvora. Na tom istom rokovaní sa preslávil bonmotom na adresu stratených nájomných zmlúv: "Treba zavolať FBI". Majorošov návrh, aby bol na kúpalisku v budúcnosti zberný dvor, vtedy podporili 8 poslanci.

Najčítanejšie na Dolný Zemplín Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 463
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 935
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 622
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 764
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 338
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 262
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 697
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 8
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


7
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu