Správu aktualizujeme.
TREBIŠOV. Hasiči museli ešte aj v pondelok zasahovať pri požiari v meste Trebišov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.
Plamene tam v nedeľu dopoludnia zachvátili plastový odpad uskladnený v hale s rozmermi 40-krát 100 metrov.
Požiar vypukol krátko pred 9.30 hod. v hale na Sadovskej ulici.

"Zasahujúci hasiči na mieste naďalej vykonávajú lokalizačné a likvidačné práce. Pri udalosti sa doposiaľ nikto nezranil," uviedla Križanová v pondelok ráno.
V blízkosti haly sa nachádzali propán-butánové fľaše, ktoré sa hasičom podarilo pred požiarom uchrániť a premiestniť do bezpečia.
Následkom požiaru došlo k zrúteniu strešnej konštrukcie objektu.
V nedeľu pri likvidácii požiaru zasahovali desiatky príslušníkov HaZZ z Trebišova, Košíc, Michaloviec a záchrannej brigády v Humennom a členovia dobrovoľných hasičských zborov z okolia.
Polícia začala trestné stíhanie
Podľa doterajších zistení polície pri požiari došlo k vznieteniu minimálne 700 ton uskladneného tuhého druhotného produktu. Pri požiari zhorel vysokozdvižný vozík a doposiaľ presne nezistený počet technických strojov.
"Poškodeným spoločnostiam bola spôsobená škoda doposiaľ predbežne vyčíslená na viac ako 900 000 eur. Udalosť sa zaobišla bez zranení," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Polícia miesto udalosti zadokumentovala spolu s expertmi z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Obhliadka miesta činu bola vykonaná aj za účasti psovoda so služobných psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie akcelerátorov horenia.
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.
Celkový rozsah spôsobených škôd a presná príčina vzniku požiaru je predmetom ďalšieho vyšetrovania.
Mimoriadna situácia
V meste Trebišov v súvislosti s požiarom skladu aj v pondelok naďalej trvala mimoriadna situácia, ktorú vyhlásil primátor mesta Marek Čižmár (nezávislý).
Po jej vyhlásení okamžite zasadol krízový štáb mesta, dôvodom bol vznik nebezpečenstva ohrozenia života, zdravia osôb a možnosti škôd na majetku.
„Monitoring kvality ovzdušia urobilo Kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany v Jasove. Vo vzduchu namerali zvýšené hodnoty prachových častíc a metylaminu. Preto z tohto dôvodu po zmene prúdenia vzduchu bolo potrebné okamžite monitorovať pohyb ľudí po neďalekej hrádzi toku Trnávka a tiež aj priestory blízkej záhradkárskej osady Orišky, kde je možné ohrozenie života či zdravia a škody na majetku," potvrdil Jozef Kereštan, vedúci krízového riadenia pri mestskom úrade.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín