SEČOVCE. Dlhoročný primátor Sečoviec Jozef Gamrát (nezávislý) odstúpil.

Od marca je obvinený z prijímania úplatkov pri prideľovaní mestských nájomných bytov.
Na úrad si vtedy poňho prišla a zadržala ho Národná kriminálna agentúra.
Napokon do väzby nešiel a stíhajú ho na slobode.
Odkedy ho policajti prepustili, v práci sa neukázal a do konca mesiaca čerpal dovolenku.
Podľa zistení TV Joj sa Gamrát už vzdal funkcie primátora.
V meste sa tak budú konať predčasné voľby jeho nástupcu.
„Bolo to doručené písomnou formou bez udania dôvodu,“ povedal televízii zástupca primátora mesta Sečovce Peter Havrila (nezávislý), ktorý by tak mal dočasne prevziať kompetencie primátora, kým si Sečovčania nezvolia nového.
Primátora zadržala NAKA počas akcie Feudál
Gamráta 18. marca zadržali policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) priamo v budove Mestského úradu v Sečovciach.

Udialo sa tak počas protikorupčnej akcie s krycím názvom Feudál.
Vyšetrovateľ NAKA obvinil spolu šesť osôb.
Dve zo zločinu prijímania úplatku (primátora a zrejme zamestnankyňu mesta K. P.) a štyri z prečinu podplácania (M. H., J. M., Ľ. P. a M. D.).
Gamráta po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu stíhajú na slobode.
Obvinenie súvisí s kauzou úplatkov za prideľovanie mestských nájomných bytov primátorom mimo poradovníka žiadateľov, bez vedomia poslancov a bez schválenia v zastupiteľstve.

Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z južného Zemplína nájdete na Korzári Dolný Zemplín