Do Sobraniec sa vrátila tretia liga. Padli štyri góly, dvakrát sa červenalo

V zápase Sobraniec s Plavnicou sa bolo na čo pozerať. Mužstvá si body podelili.
V zápase Sobraniec s Plavnicou sa bolo na čo pozerať. Mužstvá si body podelili. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|6. aug 2020 o 07:29

Domáci smútili, Plavničania sa tešili.

2. kolo III. ligy: Sobrance - Plavnica 2:2: fotogaléria

6.8.2020

SOBRANCE. V Sobranciach bol v prvú augustovú stredu futbalový sviatok.

Po dlhých desiatich rokoch sa do šesťtisícového okresného mestečka ležiaceho neďaleko ukrajinských hraníc vrátila najvyššia regionálna súťaž.

Na pôdu FK Sobrance-Sobranecko zavítali v rámci 2. kola tretej ligy Východ hráči FK Družstevník Plavnica.

Hostia od Starej Ľubovne v úvodnom dueli sezóny s prehľadom zdolali Giraltovce (3:0), domáci síce prehrali v Snine (2:3), ale zanechali tam sympatický dojem.

Pekná divácka návšteva videla zaujímavé stretnutie, v ktorom sa bolo na čo pozerať. Hlavne v prvom polčase.

Hoci viedli 2:0, z bodu majú radosť

Keď Plavničania viedli po presných zásahoch Kristiána Tinátha a Patrika Rindoša v 24. minúte už dvojgólovým rozdielom, s domácimi to vyzeralo zle-nedobre.

V 36. minúte však prišiel kontaktný gól Maksima Hirného, ukrajinskej výpomoci z michalovského MFK Zemplín, dve červené karty pre hosťujúcich hráčov (v 41. minúte pre Michala Krajňaka a v 55. minúte pre Petra Gallika) a tesne pred uplynutím hodiny hry aj vyrovnanie z kopačky Štefana Horňáka.

A to ešte minútu pred koncom prvého polčasu pohrdol pokutovým kopom Pavol Ruskovský, ktorého výborne vychytal Tomáš Harničar.

Domov»Sportnet na východe»Do Sobraniec sa vrátila tretia liga. Padli štyri góly, dvakrát sa červenalo