Michalovčania doma v lejaku uhrali s Ružomberkom remízu

(Autor: FB/MFK Zemplín Michalovce)
TASR|21. jún 2020 o 20:12

Zemplínčania nad týmto tímom nezvíťazili ani v 15. vzájomnom zápase.

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali s MFK Ružomberok 1:1 v nedeľnom domácom zápase 2. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige.

Hostia išli do vedenia gólom Ladislava Almásiho v 57. minúte, konečný výsledok stanovil v 77. minúte Dimitrios Konstantinidis.

Michalovčania nad Ružomberkom nezvíťazili ani v 15. vzájomnom zápase.

Priebeh stretnutia

Úvod zápasu bol obojstranne opatrný a kvalite futbalu príliš nepomohol ani hustý lejak, ktorý zmáčal trávnik od 13. minúty.

Tímy mali problém s kombináciami na mokrom teréne a prvú gólovú príležitosť priniesla až 26. minúta.

V nej domáci Popovic namieril z hranice šestnástky tesne vedľa pravej žrde brankára Macíka.

Na opačnej strane si domáci brankár Dráb v 40. minúte poradil s pokusom Almaského.

Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Popovic, v 42. minúte však jeho krížna strela tesne minula bránku.

Hostia išli do vedenia v 57. minúte. Brenkus zahral priamy kop na hlavu Almásiho, ktorý prekonal Drába - 0:1.

O desať minút bol blízko k vyrovnaniu kapitán domácich Žofčák. Strelu z priameho kopu namieril k pravej žrdi, Macíkovi lopta vypadla, ale skončila vedľa bránky.

Brankár hostí si však vybral slabú chvíľu v 71. minúte. Domáci Savvidis vystihol rozohrávku hostí, cez Sidibého sa lopta dostala ku Konstantinidisovi, ktorého strelu z ostrého uhla si brankár hostí zrazil do bránky - 1:1.

Tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ťažký terén bol veľkou prekážkou v ofenzívnych akciách.

Hlasy trénerov

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Mali sme dobrý úvod, ale vinou počasia viazla kombinácia na oboch stranách. Hra sa vyrovnala, my sme mali v prvom polčase veľkú šancu Popovica. Vyrovnaný bol aj druhý polčas. Po inkasovanom góle sme súpera pritlačili, vyrovnali sme, ale k ďalšiemu gólu nám chýbala lepšia finálna prihrávka. Do zakončenia sme sa nevedeli dostať."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Do Michaloviec sme prišli s cieľom bodovať, čo sa nám aj podarilo. Úvod zápasu bol obojstranne opatrný, bolo to ovplyvnené počasím. V druhom polčase sme dali pekný gól zo štandardnej situácie. To nás na chvíľu postavilo na nohy, ale potom prevzali iniciatívu domáci. Z toho rezultoval vyrovnávajúci gól. Od toho momentu nebolo veľa šancí. V zápase si ani jedno mužstvo nezaslúžilo prehrať."

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Góly: 77. Konstantinidis - 57. Almási. Rozhodovali: Micheľ - Pozor, Roszbeck, ŽK: Kvocera, Konstantinidis, Turík - Madleňák, Čurma, Almási, 243 divákov

MFK Zemplín Michalovce: Dráb - Konstantinidis, Carrillo, Grič, Mendez - Savvidis - Popovic, Žofčák (66. Danko), Turík, Kvocera (77. Kountouriotis) - Hovhannisjan (66. Sidibé)

MFK Ružomberok: Macík - Čurma, Jonec, Holub - Kmeť, Filinský, Madleňák (46. Ďungel), Almaský (61. Múdry), Brenkus - Gerec, Almási (68. Regáli)

Domov»Sportnet na východe»Michalovčania doma v lejaku uhrali s Ružomberkom remízu