Víťazný návrat Michalovčanov, tešia sa na boje o ligové body

Michalovčania sa konečne obliekli do zápasových dresov. Štvrtoligistovi dali štvorku. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|6. jún 2020 o 19:41

Na domácej pôde zdolali štvrtoligové Strážske hladko 4:0.

Prípravný futbal: Michalovce - Strážske 4:0: fotogaléria

7.6.2020

MICHALOVCE. Dlhých 90 dní boli bez akéhokoľvek zápasu prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce.

Prvú júnovú sobotu konečne po troch mesiacoch odohrali prípravné stretnutie, ktoré bolo zároveň generálkou na boje v nadstavbovej časti.

Súperom žlto-modrých bolo neďaleké Strážske, ktoré je účastníkom štvrtej ligy Juh.

Jasný favorit duelu na svojom štadióne bez prítomnosti divákov triumfoval presvedčivo 4:0.

Skóre zápasu už v 8. minúte symbolicky otváral najlepší strelec Michalovčanov Issa Modibo Sidibé, ktorý bol aj autorom posledného gólu mužstva pred prerušením sezóny.

Krátko po zmene strán sa v rozmedzí piatich minút dvakrát presadil Christos Kountouriotis a hladké víťazstvo spečatil v záverečnej štvrťhodine Armen Hovhannisjan.

V defenzíve neboli veľmi preverení

Vôbec prvý futbalový duel na východnom Slovensku po vypuknutí epidémie koronavírusu sa podľa očakávania niesol v réžii fortunaligistu, ktorý od prvej do poslednej minúty búšil do sympaticky hrajúceho súpera.

Zaujímavé je, že za ŠK Strážske zasiahlo do hry až dvanásť hráčov, ktorí si v minulosti obliekali michalovský dres.

Adrián Devečka, Jaroslav Dargaj a Peter Kokočák dokonca v súčasnosti pôsobia v MFK Zemplín ako mládežnícki tréneri.

Domov»Sportnet na východe»Víťazný návrat Michalovčanov, tešia sa na boje o ligové body