Brankár Filip Surák bol michalovskou oporou.
Brankár Filip Surák bol michalovskou oporou. (Autor: SITA)
TASR|28. feb 2020 o 21:08

Rozhodlo sa až v šiestej sérii nájazdov.

Správu aktualizujeme

MIŠKOVEC. V 3. kole nadstavbovej skupiny o 7. - 12. miesto hokejovej Tipsport ligy sa v Mikšovci stretli dva tmy, ktoré priamo bojujú o účasť v play-off.

Šachová partia bola dlho bezgólová, Michalovce inkasovali až v 47. minúte, v 56. minúte ale vyrovnal Chalupa.

Predĺženie gól neprinieslo a o rozdielovom bode pre Miškovec rozhodla až šiesta séria nájazdov.

Michalovce (75 bodov) ostávajú stále siedme, Miškovec klesol na deviate miesto za Nitru (oba tímy po 72 bodov).

Dlhé čakanie na gól

Do prvej šance sa v 5. minúte dostal hosťujúci Štrauch, ale brankár jeho pokus zlikvidoval.

Na druhej strane zachránila Michalovce žŕdka po strele Harrisona.

V polovici prvej časti sa potom Beauvillier ocitol sám pred Surákom a ten si pomohol aj posunutím bránky. Michalovce preto hrali v oslabení, no diváci napokon v prvej tretine gól nevideli a to ani v 18. minúte po veľkej príležitosti domáceho Rodamana.

Miškovec bol aktívnejší aj po prestávke, zakončenie ale nebolo silnou stránkou ani jedného z tímov.

Šanca pre maďarský celok sa naskytla v polovici druhej časti, keď putoval na trestnú lavicu Šimun. V presilovej hre sa v ideálnej pozícii ocitol Beach, no pred Surákom nedokázal skrotiť puk podľa predstáv.

Práve on potom oslabil DVTK, čo mohol potrestať Galamboš, ani ten na dvakrát neuspel.

Bezgólový stav sa snažili domáci zmeniť aj na začiatku tretej tretiny, keď na to mali dobré príležitosti Valchař a po ňom aj Magosi, Surák stále odolával.

Miškovcu napokon pomohla presilovka po hákovaní Korhonena, v 47. minúte prelomil strelecké trápenie Beauvillier po prihrávke Vasa - 1:0.

Až potom pritlačili súpera aj Michalovce a Chalupa necelých päť minút pred koncom zariadil vyrovnávajúcim gólom predĺženie.

Rozhodli napokon až nájazdy, v nich sa až dvakrát presadil Beach a extra bod si vďaka nemu pripísali domáci.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Beauvillier (Vas, Valchař), rozhodujúci sn Beach - 56. Chalupa (Šimun, Hvila).

Rozhodovali: Štefik, Tvrdoň - Rojík, Crman,vylúčenia 2:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1 235 divákov.

Miškovec: Rajna - D. Kiss, Ross, Vandane, Láda,Göz, Szirányi, Páterka - Magosi, Galanisz, Rodman- Beach, Vas,Valchař - P. Kiss, Harrison, Beauvillier - Ritó, Miskolczi, Vojtkó.

Michalovce: Surák - Ventelä, Pukka, Kolba,Hančák, Mesikämmen, Vorobjev, Zekucia, Borov - Spilar, Lalancette,Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Štrauch - Phillips, Linet, Giľák - Hvila,Šimun, Chalupa.

Domov»Sportnet na východe»Michalovce vezú z Miškovca bod, boj o play-off je otvorený