Michalovce zdolali Nitru až v predĺžení, hoci viedli o štyri góly

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|25. feb 2020 o 21:31

Víťazný gól strelil v 64. minút fínsky obranca Mikko Pukka.

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v utorňajšom zápase nadstavbovej skupiny Tipsport ligy o 7. až 12. miesto nad HK Nitra 5:4 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v 64. minúte fínsky obranca Mikko Pukka.

V prvej desaťminútovke dôležitého duelu pre oba tímy mali Michalovčania výhodu dvoch presilových hier.

V prvej síce svojho súpera pritlačili, gól však nedali ani v jednej a dokonca mohli inkasovať, Fominych ale nepretlačil puk za Trenčana.

V dvanástej minúte načasoval Šimun parádnu prihrávku pred bránku Giľákovi, ktorý rozjasal michalovské tribúny.

Hostia mohli kontrovať pri vylúčení Hančáka, ani oni však presilovku nevyužili a po prvej tetine tak prehrávali 0:1.

Viedli už 4:0

V druhej tretine sa hral opäť zaujímavý hokej.

Nitrania mohli vyrovnať v presilovke po faule Hančáka, tú ale ukončil po 80 sekundách faulom s vysokou hokejkou Buček.

Domáci dvojnásobný trest slovenského reprezentanta potrestali dvomi gólmi.

Najskôr strelu Pukku tečoval do siete Šimun a potom na 3:0 upravil Štrauch.

Následný oddychový čas hosťom nepomohol, keďže inkasovali opäť, keď vo vlastnom oslabení skóroval Giľák.

Obrat hostí

V tretej tretine sa začala karta obracať. Hostia pomaličky preberali iniciatívu.

V 48. minúte vykresal pre nich iskierku nádeje Yellow Horn, ktorý v presilovke znížil na 1:4.

Nitrania vycítili šancu, ktorú ešte znásobil v 56. minúte ďalším presilovkovým gólom Morisson.

V tomto čase už hosťom narástli krídla.

Ďalšiu presilovku síce nevyužili, no pri následnej power play znížil na rozdiel jedného gólu Andrej Kollár.

A Nitrania dokonca aj vyrovnali. Sekundu pred koncom riadneho hracieho času poslal zápas do predĺženia Samuel Buček.

V ňom najskôr mohol misky váh na stranu hostí nakloniť Yellow Horn, po ňom na druhej strane nepresne namierili Linet s Mašlonkom.

Až Mikko Pukka rozjasal michalovské tribúny, no tým dvojbodový zisk príliš nechutil.

Povedali po zápase

Peter Bartoš, asistent trénera Michaloviec: „Od úvodu chalani hrali to, čo sme si povedali. Dali sme gól, ďalšie dva sme pridali v presilovkách a skórovali sme aj v oslabení. V tretej tretine nás zbytočný faul stál veľa. Súper sa dostal na koňa. Hráči sa presvedčili, že hokej sa hrá šesťdesiat minút. Je dôležité, že sme zvíťazili po predĺžení, no strata bodu nás mrzí."

Miroslav Kováčik, tréner HK Nitra: „Prvé dve tretiny z našej strany neboli dobré. Urobili sme viacero chýb, za ktoré nás súper potrestal štyrmi gólmi. Do tretej časti sme išli s tým, aby sme už nedostali gól a pokúsili sa výsledok skorigovať. Práve toto musíme zmeniť. Takto musíme hrať celý zápas, nie iba jednu tretinu. Je škoda, že sme v predĺžení nedokonali črtajúci sa obrat."

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 5:4 pp (1:0, 3:0, 0:4 - 1:0)

Góly: 12. Giľák (Šimun), 33. Šimun (Pukka, Spilar), 34. A. Štrauch (Safaralejev, Galamboš), 39. Giľák (Šimun), 64. Pukka (Korhonen, Galamboš) - 48. Horn (Fominych, McNally), 56. Morrison, 58. A. Kollár (Morrison), 60. Buček (Scheidl, Csányi).

Rozhodovali: Kalina, Juhász - Jobbágy, Soltész,

vylúčení: 6:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0,

3128 divákov

Michalovce: Trenčan - Pukka, Ventelä, Hančák, Kolba, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Štrauch, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Phillips - Torok, Šimun, Giľák

Nitra: Šimboch - McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda, Tábi - Buček, Šiška, Hrušík - Scheidl, Yellow Horn, Fominych - Csányi, Kollár, Lušňák - Čaládi, Minárik, Škvarek

Domov»Sportnet na východe»Michalovce zdolali Nitru až v predĺžení, hoci viedli o štyri góly