Dukla zlomila posledný celok tabuľky v tretej tretine

Marek Mašlonka – s 28 gólmi najlepší strelec Dukly.
Marek Mašlonka – s 28 gólmi najlepší strelec Dukly. (Autor: Róbert Andrejov)
TASR|18. feb 2020 o 20:17

Z Liptova si vezú Michalovce dôležité tri body.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V 51. kole hokejovej Tipsport ligy sa predstavili Michalovčania na ľade posledného celku tabuľky.

Hoci sa domáci hneď v úvode prekvapujúco ujali vedenia, ale v ďalšom priebehu sa už prejavila vyššia herná kvalita Zemplínčanov.

Tí sa po trojbodovej výhre posunuli na siedmu priečku tabuľky.

Ospalý úvod Dukly

Domáci otvorili skóre expresne rýchlo, už po 23 sekundách sa blafákom presadil Tamáši - 1:0.

Onedlho mohli viesť už o dva góly, Oško trafil konštrukciu bránky.

Hostia si vážnejšie príležitosti vypracovali až neskôr, no podarilo sa im vyrovnať.

V 11. minúte sa Chalupa predral cez troch protihráčov, puk sa dostal k Hvilovi, ktorý prekonal Kapičáka v domácej bránke - 1:1.

Safarelejev nevyužil možnosť dostať Michalovce do vedenia, keď nenamieril do opustenej siete.

Michalovce ovládli hru

Na začiatku druhej tretiny čelila defenzíva Liptovského Mikuláša tlaku a striedačka zareagovala v 25. minúte oddychovým časom.

Ten však nepomohol, keďže už o tri minúty neskôr inkasoval Kapičák po druhý raz.

Galamboš po rýchlej akcii nahodil puk na bránku a Mašlonka ho tečoval do siete - 1:2.

Ani v ďalšom priebehu sa domácim nedarilo výraznejšie ohrozovať hosťujúceho brankára Suráka a po druhom dejstve prehrávali.

Dve gólové poistky

Liptákom nevyšiel ani úvod tretej tretiny. V 44. minúte dostali tretí gól, po tom, ako stratili puk v útočnom pásme, vyrazili Michalovčania do protiútoku, z ktorého skóroval Giľák - 1:3.

Kríza domácich sa tým neskončila, prežili síce oslabenie, ale ihneď po jeho konci v 47. minúte tečoval puk do bránky Phillips - 1:4.

Michalovce mali vzápätí k dispozícii ďalšiu presilovú hru, počas nej mohol v úniku znížiť Lištiak, no Surák zlikvidoval jeho šancu.

V závere ešte Spilar takmer prikrášlil víťazstvo hostí, výsledok sa už však nezmenil.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Ingema Michalovce 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 1. Tamáši (Mezovský, Rud. Huna) - 11. Hvila (Chalupa, Farkaš), 28. Mašlonka (Galamboš, Vorobjev), 44. Giľák (Mašlonka), 47. Phillips (Vorobjev, Hančák).

Rozhodovali: Goga, Kókai (Maď.) - Rojík,Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1 132 divákov.

Liptovský Mikuláš: Kapičák - Mezovský, Droppa, Božoň, Roman, Uhrík, Smutný - Michalík, Tamáši, Ru. Huna - Oško, Piatka, Vybiral - Haluška,Lištiak, Nechaj - Nespala.

Michalovce: Surák - Mesikämmen, Pukka, Ťavoda, Hančák, Vorobjev, Bdžoch,Borov, Zekucia - Spilar, Lalancette, Phillips - Mašlonka, Galamboš,Giľák - Török, Linet, Safaralejev - Hvila, Farkaš, Chalupa.