Michalovce prehrali dôležitý zápas s tabuľkovým susedom

Zo zápasu Michalovce - Nitra. (Autor: TASR/Roman Hanc)
TASR|11. feb 2020 o 20:05

Nitre doma podľahli 4:5.

Hokejová Tipsport liga: Michalovce - Nitra: fotogaléria

11.2.2020

MICHALOVCE. V dôležitom zápase 48. kola hokejovej Tipsport ligy sa stretli tabuľkoví susedia.

Michalovčania nevyužili príležitosť dostať sa na siedmu priečku práve pred Nitru.

Po víťazstve hostí v dueli, v ktorom sa Zemplínčania v závere doťahovali, ale nedotiahli, sa zvýšil bodový odstup medzi súpermi na päť bodov.

Dukla v druhej tretine viedla

Domáci sa museli v úvode brániť, keďže už po 42 sekundách zle striedali a mali príliš veľa hráčov na ľade.

Prvú presilovku v zápase však Nitra nezahrala príliš dobre a druhá v siedmej minúte mohla dopadnúť ešte horšie, keď sa dostal do úniku Giľák, ale jeho nájazd zastavil brankár Nagy.

Ani ďalšie minúty veľa pekných šancí nepriniesli a diváci čakali na prvý gól do 17. minúty.

Strelili ho hostia, keď sa Yellow Horn zbavil obrancov a prestrelil Trenčana - 0:1.

Domáci odštartovali druhé dejstvo dohrávanou presilovkou a bleskovo sa im ju aj podarilo využiť. Po 19 sekundách Lalancette prihral Korhonenovi a ten vyrovnal na 1:1.

V 24. minúte už Michalovčania viedli vďaka blafáku Galamboša.

Zápas dostal náboj, hralo sa vo vysokom tempe a útoky sa prelievali zo strany na stranu.

Nitriansky obrat, márna snaha

V 29. minúte pri presilovke mohol vyrovnať Buček, ale nepodarilo sa mu pretlačiť puk za Nagya.

O tri minúty neskôr mu to už vyšlo, keď zachytil zlú prihrávku domácich a svoj nájazd premenil - 2:2.

V závere tretiny išla do vedenia opäť Nitra, keď sa pri premiére v jej drese presadil nový muž, americký obranca Patrick McNelly - 2:3.

Napínavý duel pokračoval aj v treťom dejstve. Nitra si v úvode zahrala presilovku o dvoch hráčov a dokázala ju pretaviť na štvrtý gól - z dorážky sa presadil Blackwater.

Domáci však zbrane nezložili, navyše krátko po góle nasledovala ich početná výhoda a aj oni z nej vyťažili maximum. Na rozdiel jedného gólu upravil Pukka - 3:4.

Dráma pokračovala až do posledných sekúnd. McNelly svojim druhým gólom v 53. minúte upravil na 5:3, no o necelé dve minúty znížil Linet.

Domáci sa snažili vyrovnať, vypracovali si šance a zahrali si bez brankára, ale gól už nestrelili.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Góly: 21. Korhonen (Lalancette, Pukka), 24. Galamboš (Phillips, Mašlonka), 47. Pukka (Lalancette), 55. Linet (Phillips, Mašlonka) – Yellow Horn (Blackwater), 32. Buček, 39. McNally (Hrušík), 45. Blackwater (Morrison), 53. McNally (Hrušík).

Rozhodovali: Snášel, Orolin - Durmis, Smrek, vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 3 510 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Pukka, Kolba, Ťavoda, Vorobjev, Hančák, Zekucia - Spilar, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Phillips - Giľák, Linet, Safaralejev - Hvila, Šimun, Hričina - Borov

HK Nitra: A. Nagy - Kubka, Mezei, McNally, Morrison, M. Versteeg, A. Sloboda, Pupák - Hrušík, Šiška, Buček - Scheidl, Yellow Horn, Blackwater - Lušňák, Kollár, Čaládi - Csányi, Minárik, Fominych - Škvarek

Domov»Sportnet na východe»Michalovce prehrali dôležitý zápas s tabuľkovým susedom