Po výhre v Miškovci poskočila Dukla o dve priečky

ilustračné (Autor: TASR)
TASR|21. jan 2020 o 20:54

Michalovčania sa z deviateho miesta dostali na siedme.

Správu aktualizujeme

MIŠKOVEC. Michalovskí hokejisti zvládli v 42. kole Tipsport ligy dôležitý zápas v Miškovci.

Po disciplinovanom výkone si vezú na Zemplín tri body, ktoré znamenajú posun v tabuľke z deviateho na siedme miesto, práve pred Miškovec a Nitru.

Vedenie v polovici zápasu

Michalovce mohli otvoriť skóre v polovici prvej tretiny, keď najskôr Chalupa nastrelil žrď domácej bránky a o chvíľu neskôr po chybe Dudása musel pred Korhonenom ratovať Rajna.

V 12. minúte však udrelo na druhej strane, P. Kiss našiel bekhendom voľného Göza a ten strelou pod hornú žrď otvoril skóre.

Už o 81 sekúnd bolo vyrovnané, pretože Korhonen úspešne tečoval delovku Hančáka.

Miškovec bol v úvode druhej časti aktívnejší, ale nevyužil presilovku pri vylúčení Mesikämmena a na druhej strane trestal Lalancette.

Ten sa na konci 28. minúty dostal medzi kruhmi k puku a upravil na 2:1 pre Michalovce.

Disciplína slávila úspech

Vyrovnať potom mohol Beach, no v úniku mu skĺzol puk a v 36. minúte sa po efektnej sťahovačke nepresadil ani Göz.

Tesne pred prestávkou mal ešte za hostí šancu Korhonen, no skóre sa nezmenilo.

Michalovce mohli v tretej tretine náskok zvýšiť, ale Lalancette stroskotal na brankárovi Rajnovi a v 47. minúte neuspeli v koncovke krátko za sebou ani Giľák a obranca Vorobjov.

Domáci sa pred bránku súpera dostávali iba sporadicky, šancu dostali pri vylúčení Ťavodu v záverečnej desaťminútovke, ale pokusy Rossa a Dudása v bránke neskončili.

Hostia sa ubránili aj pri hre DVTK bez brankára a vydreli cenné tri body.

DVTK Miškovec - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Göz (P. Kiss) – 14. Korhonen (Ventelä, Hančák), 28. Lalancette (Spilar).

Rozhodovali: Kalina, Korba - Smrek,Beniač, vylúčení 4:6, navyše Beach (DVTK) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0, 890 divákov.

Miškovec: Rajna - Ross, Szirányi, Láda, Dudás, Göz, D. Kiss - Harrison,Galanisz, Magosi - Vandane, Tousignant, Beach - Farkas, Ritó, P. Kiss - Galajda, Mattyasovszki

Michalovce: Trenčan - Hančák, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Ťavoda, Vorobjov, Zekucia -Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila.