Dukla znovu našla recept na majstra. Rozhodol Fín Pukka

Michalovský útočník Peter Galamboš si proti majstrovi pripísal gól a asistenciu. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|17. jan 2020 o 21:37

Nováčik síce prišiel o dvojgólový náskok, ale výhru si vziať nenechal.

Hokejová Tipsport liga: Michalovce - Banská Bystrica: fotogaléria

17.1.2020

MICHALOVCE. Osemzápasová víťazná šnúra hokejistov Banskej Bystrice je minulosťou.

Preťali im ju hráči Michaloviec, ktorí na vlastnom štadióne favorizovaného majstra zdolali 3:2 po predĺžení.

Nováčik znovu potvrdil, že to na úradujúceho majstra vie. Vo všetkých štyroch vzájomných dueloch v základnej časti Tipsport ligy s ním totiž dokázal zabodovať.

O triumfe Dukly rozhodol na začiatku 63. minúty skúsený fínsky obranca Mikko Pukka, pre ktorého to bol vôbec prvý zápas na michalovskom ľade.

Ustáli záverečný nápor

Zemplínčanov výrazne potiahol za výhrou aj útočník Peter Galamboš, ktorý najprv upravoval na priebežných 2:0 a neskôr aj „nabil“ spomínanému Pukkovi na víťazný gól.

„Mali sme veľmi dobrý začiatok, vypracovali sme si dvojgólový náskok, ale súper znížil a prevzal aj iniciatívu. V závere nás aj zatlačil, ale ustáli sme to. Tak ako sme mohli mať tri body, tak sme nemuseli mať ani jeden. Sme radi aj za tie dva,“ odfúkol si po stretnutí s rozbehnutými Banskobystričanmi Galamboš.

Michalovce v každom súboji proti HC 05 iClinic zabodovali a takúto výbornú bilanciu nemajú so žiadnym iným tímom z hornej šestky.

Domov»Sportnet na východe»Dukla znovu našla recept na majstra. Rozhodol Fín Pukka