Michalovce opäť dokázali poraziť majstra

TASR|17. jan 2020 o 20:32

Dukla rozhodla o výhre nad Banskou Bystricou v predĺžení.

Hokejová Tipsport liga: Michalovce - Banská Bystrica: fotogaléria

17.1.2020

MICHALOVCE. Nováčik to na majstra vie. Potvrdil to aj zápas 41. kola hokejovej Tipsport ligy.

Michalovce, ktorým sa s Banskou Bystricou mimoriadne darí, viedli už 2:0, súper však dokázal vyrovnať.

O výhre Zemplínčanov rozhodol v predĺžení fínsky obranca Pukka, s Bystricou už získali v tejto sezóne v štyroch dueloch sedem bodov.

Skóre otvoril Ventelä

Lepší vstup do zápasu mali domáci. Tí zatiaľ s majstrom bodovali v každom z troch zápasov a ukázali, že majú na to, aby sa im to podarilo aj štvrtýkrát.

Bystričanov v prvej časti pustili akurát k štyrom strelám na bránku a sami niekoľkokrát ohrozili Beskorowaneho.

Toho neprekonali Šimun, Hvila, ani Mašlonka. Podarilo sa to až Ventelämu, ktorý v štrnástej minúte prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Hostia väčšinu zo svojich striel na bránu vyslali v následnej presilovke po faule Ťavodu na Ihnačáka, po jej skončení mal ešte gól na hokejke Lalancette.

Na konci prvej časti sa pred bránkou HC 05 do seba pustili Lukáš Hvila s Jánom Brejčákom a ich potyčku rozhodcovia posúdili rozdielovým trestom pre bystrického hráča.

Dvojgólové vedenie nestačilo, rozhodol Pukka

Domáci tak hneď z kraja druhej tretiny hrali presilovku, ktorú využil na druhý gól Peter Galamboš.

Dobrý hokej pokračoval aj v ďalších minútach. Čoraz viac sa do ofenzívy začali zapájať hostia, ktorí boli za to odmenení v 34. minúte kontaktným gólom Briana Ihnačáka.

Skóre druhej časti sa už nezmenilo, hoci sa mohlo, Galamboš ale svoj nájazd na Beskorowaneho nepretavil vo svoj druhý gól v zápase.

V úvode tretej tretiny na chvíľu prevzali iniciatívu domáci, ktorí pohrozili Safaralejevom a Šimunom, potom už viac hrozili Bystričania, ktorí viackrát podkúrili pred bránkou striedajúceho Suráka. Ten v závere druhej časti musel vymeniť Trenčana.

Tréner Dukly Miroslav Chudý reagoval oddychovým časom, ktorý ale nepomohol. V 51. minúte pálil od modrej Brejčák a jeho strelu tečoval do siete Šille.

Hostia boli po vyrovnaní dominantnejší, na gól ale nepretavili ani dve prísne presilovky.

Za to ich postihol v predĺžení trest, keď Mikko Pukka prestrelil Beskorowaneho a rozhodol o michalovskej výhre.

Hlasy po zápase

Peter Bartoš, asistent trénera Michaloviec: "Po dvoch prehrách u súperov sme chceli uspieť. Proti nám však hral veľmi disciplinovaný súper, ktorý po celom klzisku čakal na chyby súpera. Pre nás bolo veľmi dôležité, že sme v závere ubránili dve oslabenia. Podržal nás brankár Surák, ktorý vymenil zraneného Trenčana. Konečne sme zdolali Banskú Bystricu po predĺžení, pretože v dvoch predošlých zápasoch sme s ňou takto prehrali. Chalani bojovali a víťazstvo si podľa mňa zaslúžili."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "My sme nemali najlepší vstup do zápasu. Potom sa nám ale podarilo vyrovnať. V závere sme mali dokonca aj šance na víťazstvo, rozhodujúci gól sme ale nepridali. Michalovce si zaslúžili bodovať."

Dukla Ingema Michalovce - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 14. Ventelä (Spilar, Korhonen), 22. Galamboš (Spilar, Giľák), 63. Pukka (Galamboš, Mesikämmen) - 34. B. Ihnačák (Hrnka), 51. Šille (J. Brejčák, Mlynarovič).

Rozhodovali: Kalina, Korba - Smrek,Bogdaň, vylúčení 4:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 3 658 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (36. Surák) - Hančák, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Ťavoda, Vorobjov, Borov, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Šimun, Hvila

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany - Southorn, Mihálik, Ďatelinka, Cardwell, Petrinec, J. Brejčák, A. Žiak, Lopejský - Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann - Bartánus, Mlynarovič, Lamper - Hrnka, Bubela, B. Ihnačák - Kabáč, Gabor, Šille