Hokejisti Michaloviec prehrali v Detve o jediný gól

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|12. jan 2020 o 19:52

Po prvej tretine hostia viedli, druhá sa skončila nerozhodne.

DETVA/MICHALOVCE. Hokejisti Detvy zvíťazili v nedeľu v 40. kole Tipsport ligy doma nad Michalovcami 3:2.

Hostia z Michaloviec boli v prvej tretine aktívnejším tímom, viac sa tlačili do koncovky a v 7. minúte sa ujali vedenia zásluhou Lalancetta.

Kanadský legionár zostal po bekhendovej prihrávke Korhonena úplne voľný medzi kruhmi a z prvej trafil presne medzi betóny Petríka.

Domáci brankár potom zachránil svoje mužstvo od ďalších inkasovaných gólov, keď zlikvidoval šancu Šimuna a výborne zasiahol lapačkou aj pri tutovke Safaralejeva.

Udreli z brejku

V druhej tretine opäť podržal svoj tím Petrík. V 22. min sa vyznamenal pri koncovke Galamboša.

Domáci si počkali na svoju šancu, v 34. min udreli z brejku.

Gašpar sťahovačkou zbavil brániaceho protihráča a zakončil ponad Trenčanovu vyrážačku - 1:1.

Detvu gól nabudil a zakrátko mohla už viesť, Török však zblízka neprestrelil Trenčana, ktorý následne vykryl aj dorážku Gašpara.

Odvolali brankára

Čo nevyšlo domácim v prostrednej časti, podarilo sa im zrealizovať v tretej tretine.

V 41. min ešte Ščurka vychytal Trenčan, no o päť minút neskôr sa už gólovo presadil Podešva.

Detva sa z vedenia dlho netešila, v 48. min vyrovnal Hričina. Domácich to v eufórii nepribrzdilo a naďalej išli cieľavedomo za víťazstvom.

Rozhodujúci moment prišiel v 52. minúte, keď sa Michalovciam nepodarilo v oslabení vyhodiť puk z obranného pásma, získal ho Gašpar a strelou švihom zakončil presne - 3:2.

Hostia v závere v snahe vyrovnať odvolali brankára a skúsili to v šestici.

Mašlonkovi sa aj v power play podarilo rozvlniť sieť, ale arbitri gól po porade s videorozhodcom neuznali, takže z tesného víťazstva sa tešila Detva.

HC 07 WPC Koliba Detva - Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 34. Gašpar (Török), 46. Podešva (Žilka, Ščurko), 52. Gašpar (Čacho) - 7. Lalancette (Korhonen, Spilar), 48. Hričina (Spilar, Lalancette).

Rozhodovali: Goga, Rencz - Vyšný, Orolin,

vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

327 divákov.

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, O. Turan, Gachulinec - Ščurko, Podešva, Král - Šišovský, Zuzin, Žilka - Gašpar, P. Valent, Török - Čenka, Čacho, V. Fekiač

Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Hančák, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Ťavoda, Vorobjov - Korhonen, Lalancette, Spilar - Hričina, Galamboš, Mašlonka - Safaralejev, Linet, Hvila - Giľák, Šimun, Hamráček.