Gabriel Spilar
Gabriel Spilar (Autor: ilustračné - Róbert Andrejov)
TASR|6. jan 2020 o 20:42

Zápas na stranu Zemplínčanov definitívne zvrátil Hvila.

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v pondelňajšom zápase 38. kola nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2.

Priebeh stretnutia

Michalovčania mohli ísť hneď v úvode zápasu do vedenia, vylúčenie Michala Romana však nepotrestali a potom prišiel trest.

Z ničoho nič totiž obrane Dukly ušiel Róbert Huna a jeho strelu dorazil do siete Mário Kurali.

Domáci sa rozbiehali ťažšie, v druhej polovici tretiny už ale dominovali. Za aktivitu boli odmenení najskôr vyrovnaním Spilara a potom ich do vedenia poslal v sedemnástej minúte Igor Safaralajev.

V druhej tretine sa domáca Dukla zahrávala s ohňom. Poľavila z tempa zo záveru prvej tretiny, za čo mohla pykať. Najskôr ale Jakub Sukeľ netrafil odkrytú bránku a potom si Trenčan poradil aj so štipľavou strelou Dominika Kramára.

Michalovčania následne prečkali dve presilovky hostí, jednu skrátenú a jednu celú a v závere druhej tretiny gólovo udreli, keď sa po Spilarovej aktivite presadil Korhonen.

V tretej tretine prenechali Michalovčania hru hosťom, ktorí sa ale márne pokúšali o kontaktný gól. Nepodarilo sa im ho streliť v presilovke a ani obrancom Kuralimu s Vybíralom, ktorých vychytal Adam Trenčan.

V 56. minúte po strele Petráňa a teči Maroša Surového predsa Liptáci strelili kontaktný gól, na vyrovnanie im ale už chýbali sily.

Definitívnu bodku mohol dať Spilar, ktorý však netrafil odkrytú bránku.

To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 58. minúte Lukášovi Hvilovi, ktorý definitívne zlomil zápas na michalovskú stranu.

Hlasy po zápase

Peter Bartoš, asistent trénera Michaloviec: "Vedeli sme, že nás čaká húževnatý súper. Hlavne v posledných zápasoch im išli presilovky, na čo sme si chceli dať pozor. Súper mal dobrý začiatok, nám nevyšiel. Potom sme ale prebrali iniciatívu my. Súpera sme prinútili k chybám, z čoho padli dva góly. Škoda, že sme v druhej tretine prestali hrať. Podržal nás Adam Trenčan. Tretí gól nám dodal pokoj na hokejky. Je dobré, že chalani zareagovali na kontaktný gól. Za tri body sme radi."

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Začali sme dobre. Išli sme do vedenia 1:0. Potom sme ale urobili nezmyselné chyby v obrannom pásme a umožnili sme domácim otočiť výsledok. V druhej tretine sme niečo chceli zmeniť, po ďalšej chybe sme opäť inkasovali. V poslednej tretine sa domáci zamerali na ubránenie víťazstva. My sme síce dali kontaktný gól, potom ale prišla ďalšia chyba, ktorá rozhodla."

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 14. Spilar (Lalancette, Korhonen), 17. Safaralejev (Hvila, Mašlonka), 38. Korhonen (Spilar, Lalancette), 58. Hvila (Linet, Vorobjev) - 5. Kurali (Róbert Huna), 56. M. Surový (Petran, Rudolf Huna). Rozhodovali: Kalina, Rencz - Bogdan, Kis-Király, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 3250 divákov

Michalovce: Trenčan - Ventelä, Dalhuisen, Vorobiev, Bdžoch, Hančák, Hopkovič - Spilar, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Hričina - Hvila, Linet, Safaralejev - Šimun, Toma, Giľák

Liptovský Mikuláš: Romančík - Kramár, Kurali, Petran, Droppa, Smutný, M. Roman - J. Sukeľ, Piatka, Kriška - Lištiak, Tamáši, Ru. Huna - Ri. Huna, Ró. Huna, Nechaj - Uhrík, Oško, M. Surový - Vybiral