Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Hokejisti Michaloviec si vezú domov bod za remízu v Banskej Bystrici

Obhajca titulu zdolal nováčika až po predĺžení.

Zľava v popredí: Gilbert Gabor HC '05 iClinic Banská Bystrica a Samuel Chalupa z HK Dukla Ingema Michalovce.Zľava v popredí: Gilbert Gabor HC '05 iClinic Banská Bystrica a Samuel Chalupa z HK Dukla Ingema Michalovce.(Zdroj: SITA/Peter Rusko)

BANSKÝ BYSTRICA. Obhajca titulu HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolal v utorňajšom domácom zápase 28. kola Tipsport Ligy nováčika HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení.

Pred začiatkom zápasu vedenie Banskej Bystrice ocenilo gratinovaným pukom Miroslava Chudého, bývalého kouča "baranov", dnes už v službách nováčika z Michaloviec.

Prvá tretina pre domácich

Prvá tretina bola v réžii domácich.

Do vedenia išli v 5. minúte, keď Bubela od zadného mantinelu našiel v medzikruží Bartánusa a ten bez prípravy účinne zakončil.

Ďalšie šance majster nevyužil a pykal za to.

V 18. minúte sa ocitol v nájazde Hvila a hoci Beskorowany puk vyrazil, na dorážku Chalupu nemal nárok - 1:1. Ubehlo iba 25 sekúnd a skóre zápasu sa opäť zmenilo.

Tentoraz bol v úniku bystrický útočník Hickmott a prestrelil Suráka - 2:1.

Po dvoch tretinách nerozhodne

Prvé vylúčenie prišlo na začiatku druhej tretiny, na trestnú lavicu si sadol Bartánus, ale hostia presilovku nevyužili, málo v nej hrozili, najbližšie mal ku gólu zblízka Mašlonka.

Hneď nato si po faule Kolbu zahrali v početnej výhode aj domáci a hoci mali tlak, nepresadili sa, tentoraz zblízka neuspel Hrnka.

Potom zahodili šance na strane Michaloviec v prieniku Giľák a na strane Bystrice Hickmott, ten ani na dvakrát nepokoril Suráka.

V polovici stretnutia sa zranil v drese nováčika Hričina po strete so Southornom.

Veľkú šancu mal potom útočník HC'05 Marek Slovák, predral sa dopredu a vystrelil do hornej žrde.

Túto výstrahu zobrali hostia vážne.

Začali viac útočiť i zakončovať a vyplatilo sa im to.

V 38. minúte po rýchlom prechode celej formácie do pásma vyrovnal švihom z ľavého kruhu Mašlonka.

Využili presilovku

V tretej tretine Banskobystričania nevyužili druhú presilovku v zápase a po nej inkasovali.

Lalancette v 45. minúte vystrelil spoza kruhu a ľahší puk prešiel za Beskorowanyho - 2:3.

Následne vyvinul majster enormné úsilie, viac sa tlačil dopredu, veľkú príležitosť mal pred bránkou Hrnka a po faule na neho si "barani" zahrali ďalšiu presilovku, no ani túto možnosť nevyužili.

S pribúdajúcimi minútami sa nováčik srdnato pod Urpínom bránil, Surák ustál štipľavú strelu Slováka z pravej strany, no napokon kapituloval, pretože v 57. minúte z medzikružia v pokľaku vypálil nekompromisne Bartánus a vyrovnal na 3:3.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom Bystričania využili presilovku, presadil sa tvrdou strelou z ľavého kruhu Jääskeläinen - 4:3.