TASR|24. nov 2019 o 20:50

Zemplínčania si pripísali na konto dôležité víťazstvo.

Tipsport liga: Ingema Michalovce – HC 05 iClinic Banská Bystrica, 24. 11. 2019: fotogaléria

25.11.2019

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali v dueli 24. kola Tisport Ligy nad HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:1.

Priebeh stretnutia

V súboji ambiciózneho nováčika a majstra sa od úvodu hral svižný hokej. Vo štvrtej minúte zostrelil elitný obranca "baranov" Jordon Southorn domáceho Samuela Chalupu a arbitri ho po porade vylúčili do konca zápasu.

Michalovčania ale päťminútovú presilovku zahrali veľmi zle. Najväčšie šance prvej tretiny prišli až v jej samom závere.

Najskôr v sedemnástej minúte domáci Trenčan vychytal v stopercentnej šanci Lampera a potom aj Mareka Slováka.

V poslednej minúte sa mohli tešiť aj domáci, Giľáková strela ale o centimetre minula Gajanovu žŕdku.

Ani v druhej tretine tempo hry neupadlo, brankári na oboch stranách sa ale naďalej prekonávali.

Hneď po šiestich sekundách hrali domáci presilovú hru, ani z nej ale nič nevyťažili. Po nej mieril iba do dobre postaveného Gajana Gabriel Spilar.

Následne si presilovku zahrali aj hostia. V nej mal najväčšiu šancu Miloš Babula, ktorého strelu skryl Trenčan do svojej lapačky.

S lapačkou čaroval aj Gajan v bránke majstra, keď najskôr zlikvidoval strelu Safaralejeva a potom s námahou vytlačil aj Mesikammenov projektil.

V samom závere počas presilovky sa vyznamenal bystricky brankár do tretice, keď do lapačky skryl strelu Safaralejeva.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až v tretej tretine. Michalovčania si do nej preniesli presilovku po faule Nemčíka a Mike Dalhuisen strelou od modrej v 41. minúte otvoril skóre duelu.

Odpoveď hostí prišla o tri minúty neskôr, keď z práce tretieho útoku profitoval Michal Kabáč.

V 46. minúte ale michalovská Dukla opäť viedla, keď Chalupa vyviezol puk a Lukáš Toma svojim premiérovým extraligovým gólom upravil na 2:1.

Michalovčania zahrávali v 53. minúte presilovku štyroch proti trom a pri ďalšom signalizovanom vylúčení dal Lukáš Hvila na 3:1.

Bystričania následne ustáli vylúčenie Mihálika, Hickmott po jeho návrate pohrdol kontaktným gólom.

A keď sa majster nepresadil ani z následnej presilovky po faule Safaralejeva, či pri hre bez brankára, Michalovčania zaknihovali dôležité víťazstvo, ktoré ich naďalej drží v miestach play off.

Hlasy po zápase

Richard Šechný, asistent trénera Michaloviec: "Z našej strany to bol jeden z najlepších výkonov. Prvé dve tretiny boli vyrovnané, čakali sme na prvý gól. Nakoniec sme ho dali my. Rýchlo sme síce inkasovali, no odpovedali sme ďalším gólom a to asi rozhodlo."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Veľký vplyv na zápas malo rýchle vylúčenie nášho obrancu Southorna. Po ňom sme mali problémy v zložení obrany. Chýbalo nám viac šťastia a takisto aj presilovky. Domáci využili dve a preto vyhrali."

HK Dukla Ingema Michalovce - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 41. Dalhuisen (Korhonen), 46. Toma (Chalupa), 54. Hvila - 43. Kabáč (Gabor, Nemčík). Rozhodovali: Korba, Rencz (Maď.) - Jobággy, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:6, navyše: Southorn (Banská Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov

Michalovce: Trenčan - Dalhusien, Ventela, Vorobjev, Mesikammen, Hančák, Kolba, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Mašlonka - Hričina, Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Toma, Hvila

Banská Bystrica: Gajan - Southorn, Cardwell, Nemčík, Ďatelinka, Mihalik, Zubák, Petrinec - Hickmott, M. Slovák, Jaaskelainen - Bartánus, Bubela, Lamper - Kabáč, Gabor, Šille - Fafrák, Tamáši, Sojka