TASR|15. nov 2019 o 20:08

Hokejový šláger sledoval vypredaný štadión.

Hokejová Tipsport liga: Michalovce - Košice: fotogaléria

16.11.2019

MICHALOVCE. Východniarske derby prinieslo v Zemplíne v 21. kole hokejovej Tipsport ligy pred vypredanou halou zaujímavý a napínavý hokej.

Nováčik z Michaloviec bol favorizovaným Košiciam vyrovnaným súperom.

Hostia sa ujali druhýkrát v zápase vedenia v druhej tretine a v tretej časti dlho odolávali miestam drvivému tlaku Dukly.

Domáci sa napokon dočkali vyrovnania v predposlednej minúte a zápas išiel do predĺženia. Keď gól nepadol, rozhodol o dvoch bodoch pre Košice v samostaných nájazdoch Chovan.

Košice dvakrát viedli

V prvej tretine videli diváci hokej s menším počtom šancí.

Ako prví mohli skórovať Michalovčania, keď hosťujúcej obrane ušiel Giľák, tiesnený však nestihol umiestniť puk za Košarišťanov chrbát.

Na druhej strane sa skóre zmenilo. Zo skrumáže pred bránkou sa dostal k puku Vrábeľ a na dvakrát otvoril gólový účet zápasu.

Hostia mohli pridať druhý gól v 13. minúte, Haščákovú strelu však Trenčan skryl do lapačky.

V závere mohli druhýkrát skórovať Košičania, ktorí hrali po vylúčení Mesikammena presilovú hru, paradoxne však v nej mohli aj inkasovať, ale Giľákov pokus skryl do lapačky Košarišťan.

Michalovčania sa v druhej tretine snažili vymyslieť v ofenzíve viac.

Narážali však na pevnú obranu "oceliarov" a v reprezentačnej forme chytajúceho Košarišťana.

Toho neprekonali Ventelä, Mašlonka a zo skrumáže v presilovke ani Safaralejev.

Domáci nakoniec boli za aktivitu v druhej tretine odmenení gólom, keď sa v 39. minúte v presilovke strelou od modrej presadil Ventelä.

Dukla si vynútila predĺženie

Aj v tretej tretine mali viac z hry Michalovčania, no Košarišťan postupne odolal šanciam Hvilu, Lalancetteho aj tvrdej strele Mesikammena.

V 45. minúte bol prísne vylúčený Juusela a Repe v presilovke poslal Košičanov opäť do vedenia.

Domáci sa opäť pustili do ofenzívy, stopercentné šance na vyrovnanie spálili Vorobjev aj Linet.

Michalovčania mali ideálnu šancu vyrovnať aj v 57. minúte, keď putoval na trestnú lavicu Haščák.

Dalhuisen mal nedovolený výstroj, čím vyrovnal stav hráčov na ľade.

Aj napriek tomu sa však Dukle podarilo vyrovnať, keď v predposlednej minúte Mesikammen prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Chovan rozhodol v nájazdoch

V predĺžení mal gól na hokejke najskôr Klhůfek, ale Trenčan stiahol roletu a puk za seba nepustil.

A keď sa v nájazde nepresadil ani Belluš, o držiteľovi extra bodu museli rozhodnúť nájazdy.

V nich bol najskôr úspešný domáci Mašlonka, v tretej sérii však vyrovnal Skokan.

V piatej sérii poslal Košičanov do vedenia Chovan a Safaralejev následne nepremenil svoj pokus.

Hlasy po zápase

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "My sme sa trošku slabšie rozbiehali. V prvej tretine boli Košičania dominantnejší. Postupne sme sa však zlepšovali. Určite sme si bod zaslúžili. Za chcenie a nasadenie nám patrí. Chalanom sa chcem za to poďakovať."

Peter Draisaitl tréner Košíc: "My môžeme byť s dvoma bodmi spokojní. V prvej tretine sme mali kontrolu nad zápasom, od druhej sa to zmenilo. Naša hra s pukom nebola bohvieaká. V tejto časti sme tuším vyslali na bránku iba tri strely. S dvoma bodmi sme spokojní. Sú to pre nás doslova vyhrané body."

Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 39. Ventelä (Juusela), 59. Mesikämmen (Ventelä, Mašlonka) - 6. Vrábeľ (Suja), 46. Repe (Klhůfek), rozhodujúci sn Chovan.

Vylúčení: 3:5, navyše: Růžička (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tscherrig, Snášel - Šoltés, Jobbágy, 3 800 divákov.

Michalovce: Trenčan - Dalhuisen, Ventelä, Hančák, Mesikammen,Vorobjev, Kolba, Zekucia -Juusela, Lalancete, Mašlonka - Giľák,Galamboš, Spilar - Safaralejev, Linet, Hričina - Chalupa, Toma, Hvila- Borov

Košice: Košarišťan - T. Slovák, Repe, Čížek, Růžička,Michalčin, Koch, Bučko - Belluš, M. Chovan, Haščák - Květoň, Skokan,Klhůfek - Rapáč, Suja, Jokeľ - Vrábeľ, Bortňák, Milý

Domov»Sportnet na východe»Derby ako remeň. Košice rozhodli v Michalovciach v nájazdoch