Prvý polčas bol bez gólov, všetky padli v tom druhom.

SENICA/MICHALOVCE. Dolnozemplínčania sa vracajú domov naprázdno.

Domácej Senici nedokázali streliť ani jeden gól.

Zabránili vlastnému gólu

V 4. minúte našiel El Moudane prihrávkou za obranu Castaňedu, nebyť zlého spracovania kolumbijského útočníka, hosťujúci gólman Kira mohol mať problémy.

V 8. minúte centroval do šestnástky hostí Addo, Kira si však na dvakrát s centrom poradil.

V 12. minúte vyslal Addo do samostatného úniku Sulleya, krížna strela domáceho útočníka nesmerovala na bránu.

O minútu neskôr sa dostali k slovu aj hostia, strelu Martineza dokázal Favaro zblokovať.

V 17. minúte sa do najväčšej príležitosti zápasu dostal Sidibe po prihrávke od Žofčáka, Vorel jeho strelu z vnútra šestnástky dokázal zlikvidovať.

V 20. minúte odcentroval z pravej strany Martinez, lopta si na zadnej tyči našla Kountouriotisa - Vorel však na bránkovej čiare predviedol bravúrny zákrok a zabránil jasnému gólu.

Akcia pokračovala ďalej, Castaňeda však samostatný nájazd nepremenil - jeho zakončenie smerovalo nad bránu Kiru.

Čisté konto brankárov

V 24. minúte sa po prihrávke od Castaňedu dostal k zakončeniu Sulley, keď si zasekol dvojicu obrancov Michaloviec - Kira však predviedol dobrý zákrok.

O niekoľko desiatok sekúnd neskôr zakončoval aktívny Castaňeda, hostia jeho pokus zblokovali na roh.

V 34. minúte vynikol individuálnou akciou po krídle Yenne, Kira v bráne hostí predviedol rovnako dobrý zákrok a odvrátil loptu na roh.

Z následného rohu vychytal gólman hostí v ďalšej veľkej príležitosti Favara.

V 42. minúte sa dosal k zakončeniu Kountouriotis, jeho pokus len tesne minul ľavú žrď Vorelovej bránky.

Do kabín tak išli mužstvá za nerozhodného stavu.

Prvý gól až v 55. minúte

Po zmene strán pálil nebezpečne z ľavej strany hosťujúci Kolesár, jeho strela letela tesne nad bránu domácich.

Na druhej strane sa rútil na bránu Kiru Castaňeda, Michalovčania jeho strelecký pokus dokázali zblokovať.

V 55. minúte predviedol krásnu individuálnu akciu Addo, loptu poslal prízemným centrom na zadnú žrď, kde bol pripravený Yenne - 1:0.

V 63. minúte odcentroval z ľavej strany aktívny Addo a loptu si v šestnástke spracoval Castaňeda.

Jeho následná strela len tesne minula ľavú žrď.

Gól do prázdnej brány

O minútu neskôr vyrazil dobrý pokus Akinyoolu Kira.

V 66. minúte pridal druhý gól v zápase Castaňeda, keď zúžitkoval výbornú prihrávku za obranu od Baumgartnera - 2:0.

V 83. minúte pridal svoj druhý gól v zápase po rýchlom protiútoku Castaňeda.

Zúžitkoval prihrávku od Akinyoolu a zoči voči Kirovi sa nemýlil - 3:0.

V 90. minúte využil chybu brankára Kiru Akinyoola a strelou do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu.

Povedali po zápase

Michal Ščasný, tréner Senice: Očakávali sme veľmi náročný zápas proti dobrému súperovi. Michalovce pre mňa hrajú dlhodobo vynikajúci futbal, sú veľmi nebezpeční. Prvý polčas sme mali problém s niektorými situáciami v defenzíve, súper mal rovnako ako my niekoľko šancí. Druhý polčas sme sa zlepšili a začali sme byť efektívni. Som šťastný za tri body, ktoré sú veľmi dôležité do tabuľky.

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: Som veľmi sklamaný, prišli sme sem s určitým zámerom, súper však vyhral zaslúžene. Odkedy som v Michalovciach nepamätám si, aby mužstvo pôsobilo tak odovzdane. Druhý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Nemám čo hodnotiť, súper vyhral zaslúžene.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)

Góly: 55. Yenne, 66., 83. Castaňeda, 90. Akinyoola.

Rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Jekkel, ŽK: Castaňeda (Senica),

532 divákov

Senica: Vorel - Didiba, Dias, Favaro, Yenne, El Moudane (46. Baumgartner), Cvek, Klapan, Addo (64. Totka), Castaňeda, Sulley (27. Akinyoola)

Michalovce: Kira - Kountouriotis, Carrillo, Soler, Rota, Savvidis, Martinez (59. Danko), Kolesár M., Žofčák, Kvocera (68. Kolesár P.), Sidibe (37. Mensah).

Domov»Sportnet na východe»Futbalisti Michaloviec sa vracajú zo Senice so štvorgólovou nádielkou