TASR|2. nov 2019 o 18:49

Zlaté Moravce dokázali v 14. kole Fortuna ligy vždy odpovedať.

Fortuna liga: Michalovce - Zlaté Moravce 2:2: fotogaléria

3.11.2019

MICHALOVCE. V 14. kole Fortuna ligy nedokázali michalovskí futbalisti zvíťaziť v dobre rozohranom zápase.

Zemplínčania dvakrát viedli, ale hostia zo Zlatých Moraviec vďaka Jarovičovi dvakrát vyrovnali a vezú si od Laborca cenný bod.

Dvakrát viedli, na výhru to nestačilo

Úvod zápasu priniesol medzišestnástkový futbal a náznaky gólových príležitostí príliš nezamestnali brankárov.

V 25. minúte sa domáci brankár Kira vyznamenal po strele Dugu.

Po polhodine hry išli Michalovčania do vedenia. Rota si na hranici šestnástky narazil loptu so Žofčákom a pred brankárom Pindrochom ju usmernil do bránky hostí - 1:0.

Strelec gólu sa pri jeho oslave zranil, po krátkej absencie sa však napokon vrátil do hry.

Hostia dokázali vyrovnať ešte pred prestávkou, keď v nadstavenom čase Jarovič ideálne zareagoval na rohový kop a hlavičkou prekonal Kiru - 1:1.

Domáci sa snažili v druhom polčase diktovať hru, loptu mali často na kopačkách a snažili sa získať späť stratený náskok.

Rotova strela v 52. minúte ešte gól nepriniesla, v 64. sa však už domáci radovali.

Krížnu prihrávku Žofčáka nezachytil Sidibé, lopta sa dostala až k nedôrazne bránenému Kountouriotisovi, ktorý zblízka upravil na 2:1.

Náskok svojho tímu nezvýšil Sidibé, ktorého šancu zmaril Pindroch a domáci krátko na to pykali.

Jarovič sa dostal za ich obranu a po krátkom úniku prestrelil Kiru - 2:2.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViON Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:1)

Góly: 30. Rota, 64. Kountouriotis - 45.+1 a 83. Jarovič.

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Pino Soler, 821 divákov

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Pino Soler,Vojtko (60. Mensah) - Savvidis - Kvocera (85. Kvocera), Žofčák,Pedro, Popovic (44. Kountouriotis) - Sidibé

FC ViOn Zlaté Moravce: Pindroch - Čögley, Asanovič, Tóth,Brašeň - Grozdanovski (64. Jacy), Duga - Kovaľ, Richtárech (81.Gustavo), Švec (68. Silvio) - Jarovič